EPL: Balti jaama turul müüakse põrandaalust vorsti

21. juuni 2004, 07:58

Paljudel Tallinna keskraudteejaama turul müüdavatel vorstidel puudub igasugune märgistus toote kohta.

Ka müüjad ei oska selgitada, mis on vorstinaha sisse pakitud. Samuti pole neil pakutava kauba kohta pabereid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ei tea, kui palju selles Keelerõnga-nimelises vorstis keelt on,? ütles Jaama turu vorstimüüja Veera ja tunnistas, et tal ei ole sisu kohta ühtegi paberit.

Keele maitset polnud selles keelevorstis igatahes tunda, pigem koosnes vorst puhtast sealihast. Küsimusele tootja kohta vastas müüja kiiresti: AS Linpet.

Linpet ASi tootmisjuhi Andres Petersoni sõnul oli kindlasti tegemist põrandaaluse toodanguga, sest Keelerõnga-nimelist vorsti nad ei tooda. ?Ma väidan kindlalt, et see ei ole meie toode.?

Jaama turul Linpeti firmale kuuluva vorstileti taga askeldav Tiiu ei osanud anda selgitust ei Küüslaugu-, Krakovi ega Laada vorsti kohta. Teiste lettide taga ei osanud toote sisu selgitada ka firmade Filee, Wõro Kommerts ja A-Vorst toodangu pakkujad.

Eesti Toiduainetööstuste Liidu tegevdirektori Helve Remmeli sõnul peavad kõik tooted olema vastavalt seadusele märgistatud. Märgistus peab sisaldama koostist ja kuupäeva, kuni toode on kõlblik.

Kui vorstil pole märgistust, siis Remmeli sõnul puudub ka garantii, et see vorst on söödav. Keegi ei suuda kindlaks teha, kust on see pärit, mida tegelikult sisaldab ja kes seda pakendab.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing