Preatoni Panga uus nimi on SBM Pank

Inno Tähismaa 21. juuni 2004, 10:35

Kaks kuud tagasi omanikku vahetanud Preatoni Panga uus ärinimi on AS SBM Pank.

Uus nimi SBM Pank registreeriti 18. juunil äriregistris, samuti on uued omanikud esitanud patendiametile panga nime ja logo kaubamärkide registreerimistaotlused, teatas panga esindaja.

Rahvusvahelise kaubamärgina võetakse kasutusele SBM Bank. Panga domeeninimena on registreeritud www.sbmbank.ee.

Panga uus nimi tuletati sõnadest Skandinaavia (Scandinavian), Baltikum (Baltic) ja Vahemeri (Mediterranean) ning viitab omanike päritolule ja panga asukohale. Eestis asuva panga ostsid rohkem kui kaks kuud tagasi Kreeka ja Rootsi investorid.

Kasutusele võetud kaubamärk ja uus identiteet kannavad märksõnu 'paindlik nagu vibu' ja 'hoogu täis nagu puri'. Värvideks on valitud roheline, mis iseloomustab põhjalat, ning sinine, mis tähendab Vahemerd.

SBM Panga juhatuse esimehena jätkab Ott Karolin, juhatusse kuuluvad Urmas Pütsepp ja Mart Veskimägi.

Nõukogu esimees on Kreeka suurima kommertspanga endine president ja Euroopa pangaliidu endine asepresident Dimitrios Germidis. Nõukogu esimehe asetäitja on Nikolaos Sarros, kellele kuulub Kreekas investeerimisfirma Sarros Securities.

Nõukogu liikmed on Rootsi investeerimispankur Ulrich John ning Kreeka investorid Emmanouil Karavelakis ja Andreas Ch. Boumis.

Boumis on kogenud ning tunnustatud pangandusspetsialist, kes töötab välja panga uut pikaajalist strateegilist äriplaani.

SBM Panga juhatuse esimehe Karolini sõnul toimuvad muudatused pangas kava kohaselt ning panga tulevikuplaanidest teavitatakse kliente ja avalikkust lähikuudel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing