Stockmann võib loobuda Hobby Halli postimüügist

21. juuni 2004, 13:52

Senist strateegiat muutev Stockmanni kontsern kaalub postimüügiga tegeleva divisjoni Hobby Hall müüki, teatas ettevõte täna.

Stockmanni täpsustanud strateegia kohaselt peaks aastaks 2008 kolmandik käibest ja sama palju kasumist tulema Balti riikide ja Venemaa turult. 'Hobby Halli erinevaid arenguvõimalusi kaalutakse aasta teises pooles, üheks võimalustest oleks divisjoni müük,' märkis Stockmann oma teates.

Stockmann viitab Euroopa postimüügiturul valitsevale tugevale ühinemistrendile. Selle suundumuse üheks osaks on see, et mitmed rahvusvahelised tööstused ja institutsionaalsed investorid huvituvad Stockmanni gruppi kuuluvast Hobby Hallist, mis on oma valdkonnas turuliidriks nii Soomes kui ka Balti riikides.

Eesti postimüügi turust ligi poolt omav Hobby Halli käive langes Eestis mullu 11 protsenti 362 miljonile kroonile. 2003 sügisel teatas Stockmann, et Hobby Halli divisjoni kasumlikkus on ebarahuldav, tulemuse parandamiseks suleti mitu poodi, sealhulgas Hobby Halli kauplus Tallinnas Maakri tänaval.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing