Clear Channel sai vaidluses Unicomiga riigikohtult positiivse lahendi

ÄP 22. juuni 2004, 00:00

Riigikohtu 18. juuni määruse kohaselt tuleb Tallinna halduskohtul jätkata välireklaamiettevõtja Clear Cahnnel Estonia OÜ kaebuse menetlust Tallinna linnaosavalitsuste vastu.

Clear Channel Estonia OÜ tegevdirektor Indrek Tappo ütles pressiteate vahendusel, et on vastumeelt, kui Tallinna välireklaamiturgu jagatakse meetmetega, mis ei rajane ausal konkurentsil. ?Pärast märtsikuist esimest kohtulahendit, kui Tallinna halduskohus tuvastas Unicomi ja Kristiine linnaosa valitsuse vahelise lepingu tühisuse, jätkame lootusrikkalt,? lisas Tappo. ?Meie vaidlus linnaosavalitsustega on avalik-õiguslik vaidlus, mis kuulub halduskohtu pädevusse.?

Kohtuskäimise taga asjaolu, et linnaosavalitsused eelistasid Unicomi teistele välireklaamiettevõtjatele. Linnaosavalitsused ei kuulutanud lepingute sõlmimiseks välja avalikku konkurssi, kus kõigil reklaamifirmadel oleks olnud võimalus osaleda. Samuti on Unicomiga sõlmitud lepingutes ühepoolsed sätted, et Unicomi reklaamipindade läheduses ei tohi olla konkurentide reklaamkonstruktsioone. Unicomiga ei sõlminud lepingut vaid Tallinna Kesklinna valitsus.

JCDecaux Unicom Eesti OÜ arendusjuht Jaanus Kadaki sõnul ei vaieldud kohtus mitte lepingute sisu, vaid kohtupädevuse olemasolu üle, lepingud ise on seaduspärased.

?Mis puutub lepingu sisusse, siis on oluline vahe ? kui Clear Channel on pannud kõnniteed täis nn kolmjalgu, millel puudub linnakodaniku jaoks otstarve, siis JCDecaux Unicom on ehitanud Tallinnas ülelinnalise bussiootepaviljonide ja linnainfosüsteemi võrgu. Meie kliimas, kus aastas pooltel päevadel sajab, on bussipaviljonid linnakodanikele hädavajalikud,? märkis Kadak.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing