Ülo Toomsalu • 21. juuni 2004 kell 6:00

EPL: Rehviliit kinnitas rehvide kogumise hinnaks 10 krooni tükk

Reedel toimunud Rehviliidu üldkoosolek otsustas, et vanade sõiduautorehvide eest hakatakse kogujale maksma ligikaudu 10 krooni tükk ehk 1400 krooni tonn.

?Lahti jäi aga see, kas raha korjatakse rehvi maaletoomisel või kasutatud rehvi tagastamisel ja kas arvestuse aluseks on tükk või tonn,? ütles MTÜ Rehviliit juhatuse liige Urmas Nikolai Eesti Päevalehele.

Kuigi kogumissüsteem käivitub alles järgmise aasta 1. jaanuarist, hakatakse Nikolai sõnul raha koguma juba käesoleva aasta septembris. Sinnamaani toimib praegune süsteem, kus rehvimüüja võtab müüdud uue rehvi eest vastu vana rehvi.

Samuti jäi koosolekul valimata ettevõte, kes hakkab rehve kokku korjama ja utiliseerima. Rehviliit tahab selle paika panna juulis. Selleks andis ka reedel toimunud üldkoosolek liidu juhatusele volitused. Nikolai sõnul ei ole aga veel selge, kas ettevõte valitakse eelmise konkursi osavõtjate seast või korraldatakse uus konkurss.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek lisas, et tootjavastutuse süsteemi käivitamiseks on vaja veel kaht määrust. Need puudutavad rehvide kogumist, tootjale tagastamise ning taaskasutamise või kõrvaldamise nõudeid ja korda.

Hetkel kuum