Spekulatsioon telekomisektoris

Raivo Sormunen 22. juuni 2004, 00:00

Euroopa börsidel oli eile üks tugevaimad tõusjad Telekom Austria, kuna ajaleht Die Presse andmeil on ?veitsi suurim telekomioperaator Swisscom telefonioperaatorist endiselt huvitatud.

Swisscom võib Austria suurima telekomioperaatori eest välja käia niipalju kui 15 eurot aktsia kohta. Eile kella viie paiku õhtul liikus potentsiaalne ülevõetav veel 12,60 eurol üle 7% plussis. Ettevõtte ülevõtmist peetakse rohkem poliitiliseks kui rahaliseks tehinguks, kuna ligi pool Austria firmast kuulub riigile.

Möödunud nädala reedel peale hakanud Norra naftatöötajate streik võib kesta uudisteagentuur Bloombergi andmeil veel ka järgmisel nädalal. Pensionide pärast võitlevad töötajad on seisatanud 15% maailma suuruselt kolmanda naftaeksportija Norra toodangumahtudest. Norra naftatootjad Statoil ja Norsk Hydro olid eile õhtuks vajunud vastavalt 1,4% ja 1,1%.

Chaneli võtmefiguur Karl Lagerfeld eile Euroopa suurima rõivaste jaemüügifirma Hennes & Mauritz aktsiat ei toetanud. Ehkki Hennes & Mauritz palkas moeguru oma sügiskollektsiooni rõivaid disainima, liikus aktsia enamus päevast 184 Rootsi kroonil ehk samal tasemel, kus möödunud reedel lõpetatud sai.

Eile tõstis Morgan Stanley maailma suuruselt kolmanda terasetootja Outokumpu selle aasta kasumiprognoosi 0,87 sendilt 1,10 euroni aktsia kohta ja 2005. aasta prognoosi 1,1 eurolt 1,27 euroni. Kuna aktsia hinnasihiks määras maaklerifirma 11 eurot, mis on üle seitsmendiku väärtpaberi turuhinnast madalam, siis Outokumpu aktsia kosus vaid 0,3%.

Kerges tõusus olid eile ka Euroopa terasetootjad, kuna Bloombergi analüüsi kohaselt tõuseb USA isu vase järele ning lisaks kahanevad metalli laovarud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing