Inno Tähismaa • 21. juuni 2004 kell 13:42

Tippkohtumine tõi Tallinna massilised ummikud

Läänemeremaade Nõukogu (LMN) tippkohtumine Laulasmaal tõi Tallinna sissesõiduteedele massilised ummikud, kohati pidid liiklejad teedel ootama enam kui tunni.

?Organisatoorselt on üritus läinud hästi, aga me ei osanud nii suuri ummikuid ette näha,? ütles Politseiameti pressiesindaja Robert Kõrvits Postimees Onlinele.

?Praegu võime öelda, et ummikute põhjus oli selles, et peaministrite kortee?ide vahed olid liiga väikesed, et tavaliiklejaid vahepeal läbi lasta,? põhjendas Kõrvits ning rõhutas, et tegemist on suurima poliitilise kohtumisega, mis Eestis on korraldatud.

Kokku oli Tallinnas ja selle ümbruses viis suuremat ummikut, neist neli toimus pealinna ümbritseva ringtee sissesõiduteedel: Tartu, Viljandi, Paldiski ja Pärnu maanteede ristmikel. Viies ummik oli Keila ümbruses.

?Tahtsin hommikul Keilasse sõita, aga Tallinn-Keila maanteel olid Keila sild ja ristmik suletud, ka liinibussid seisid. Pärast tunni aja pikkust ootamist kuni kella poole kaheteistkümneni keerasin otsa ringi ja sõitsin Tallinnasse tagasi,? kurtis ummikutega hädas olnud autojuht Alvar.

?Raadiost öeldi, et liiklus on ümber korraldatud, aga seal polnud mingeid ümberkorraldusi, liiklus oli lihtsalt suletud. Minu meelest on see isiku liikumisvabaduse piiramine. Mul oli vaja sõita vaid 100 meetrit, et Keilasse sisse pöörata. Eks asjad jäid nüüd ajamata,? kurtis ärritunud autojuht.

Alvari sõnul ootasid autojuhid teadmatuses ning keegi ei osanud öelda, millal võiks teed vabaneda. ?Praeguseks on seal liiklus juba kolm tundi seisnud, vahepeal olevat kolm autot ka läbi lastud,? rääkis ta.

?Meie omalt poolt tahaksime ebameeldivuste eest vabandada ja hoiatada ette, et ka õhtul kella viiest kuni kaheksani tuleb ette ummikuid,? kõneles Kõrvits selgituseks.

Õhtul sõidavad peaministrid Laulasmaalt taas Kadriorgu, kuid õhtul sõidavad nad ühes kolonnis, mille võrra peaks liikluskoormus vähenema.

Läänemeremaade Nõukogu tippkohtumine turvab 500 politseinikku ja lisaks sadakond abitöötajat. Politseinike käsutuses on ka kaks helikopterit.

Hetkel kuum