EPL: Saaremaa kruiisisadama ehitus rohelist tuld saamas

25. juuni 2004, 08:55

Rohelised ja Tallinna Sadam on kokkuleppele jõudmas palju vaidlusküsimusi tekitanud Saaremaa kruiisisadama ehituse osas.

Samas näevad rohelised peamise takistusena sadama ehituse juures keskkonnaministeeriumi tegevust, kirjutab Eesti Päevaleht.

MTÜ Eesti Roheline Liikumine juht Peep Mardiste ütles, et Tallinna Sadama esindajatega on mitmeid kordi kohtutud ning põhimõtteliselt on kompromissid saavutatavad. Samas märkis ta, et sadamaprojekti peamiseks takistuseks on Tallinna Sadama omanik riik.

Eesti Roheline Liikumine ja Eestimaa Looduse Fond asusid ministeeriumi vastu kohtuteele, kuna keskkonnaminister jättis selgitamata mitmeid küsimusi. Esimese astme kohus jättis õiguse ministeeriumile.

?Me soovime saada selgust, milline on terve selle projekti seotus Saaremaa sillaga. On juttu olnud, et kui silda ei tule, pole ka sadamal mõtet, ja vastupidi,? ütles Mardiste.

?Meie teine hirm on see, et kui praegu räägitakse uue sadama puhul ainult kruiisilaevadest ja lühikesest hooajast, siis keegi pole öelnud, mis saab edaspidi,? ütles Mardiste. Tema sõnul võib Tallinna Sadam näiteks 10 aasta pärast öelda, et kuna pelgalt kruiisireisidega pole sadamaprojekt kasumlik, peaks sadama kaudu ka kaupa vedama hakkama.

Mardiste ütles, et kuna riik näeb, et tegu on regionaalpoliitiliselt tähtsa projektiga, siis soovitakse sadam iga hinna eest Saaremaale rajada.

ASi Tallinna Sadam turundusdirektor Erik Sakkov ütles, et praeguseks on ettevõttel kruiisisadama projekti raames olemas luba nii maismaal kui vees ehitamiseks. Sadama ehituse alustamisega ettevõte siiski kiirustada ei kavatse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing