PM: Autoremontija lisab arvetele olematuid töötunde

25. juuni 2004, 09:02

Suuremad autoteenindused võivad tehtu eest küsitakse tööraha tunduvalt pikema aja eest, kui auto remontimiseks tegelikult kulus.

Saksa Autos oma kümme aastat vanal Volkswagen Golfil sillapukse, piduriklotse ja tulede releed vahetanud Uno Kalev süüdistab autoteenindust, et see Euroopa autotootjate kehtestatud normtundidele viidates kirjutab arvele olematuid töötunde juurde, kirjutab Postimees.

«Auto seisis teeninduses alla kuue tunni, arve saime aga enam kui üheteistkümnele töötunnile,» rääkis Kalev.

Lisatud tundide tõttu tuli arve oodatust rohkem kui 1500 krooni suurem. «Varuosad maksid kõigest 2800 krooni, tööraha tuli maksta aga üle 4200 krooni,» märkis Kalev. «Uurisime hiljem ka teistest teenindustest ja nendest öeldi meile sarnaste tööde eest tunduvalt väiksem remonditundide arv.»

Saksa Auto tehnikadirektori Urmas Püssa sõnul ei ole arve väljastamisel kuidagi eksitud. «Tehase poolt määratud remonditööde kestuse ajad on kasutusel kõikjal Euroopas,» ütles Püssa. Tema sõnul võib töötundide arv tulla auto teeninduses oleku ajast suurem ka siis, kui töid teeb mitu meest korraga.

Ka teised Postimehe küsitletud autoteenindused märkisid, et kasutavad töötundide arvestamisel tootjate poolt määratud töötundide arvu. Amserv Auto kiirhoolduse tehniku Indrek Remanni sõnul võetakse siis, kui töö saab kiiremini valmis, kliendilt raha vastavalt tegelikult kulunud ajale. «Niimoodi, et me kliendile «kirve selga lööme» ja tunduvalt enam töötunde arvestame, küll ei tehta,» ütles Remann.

Termaki Autopargi ASi transpordimeistri Neeme Jakobi sõnul on suuremate autoteeninduste olematute töötundide arvetele kirjutamine mõistusevastane. «Ka meil on teatud tööde jaoks kindlad hinnad, kuid need on ikka selleks, et klient ei peaks arve tasumisel sõltuma remondimehe töö kiirusest, ning kaitsevad seega klienti,» ütles Jakobi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing