uudisnupud

Rivo Sarapik 28. juuni 2004, 00:00

Taani Rahvusvahelise Transpordi Assotsiatsioonist ITD tulnud informatsiooni kohaselt võib Itaalia politsei karistada autoveoettevõtet kõrge trahviga ja veduki ja haagise konfiskeerimisega kolmeks kuuks, kui autojuht rikub teatud liikluseeskirju.

Viimastel kuudel on mitmed Taani autoveofirmad jäänud ilma oma vedukitest ja haagistest, sest Itaalia politsei on need konfiskeerinud liikluseeskirjade rikkumise eest.

Rikkumised on toimunud autojuhtide ettevaatamatu tegutsemise tagajärjel. Tööandjad, ehk autotranspordiettevõtted, ei suutnud rikkumisi ära hoida. Selle tagajärjel määrati autojuhile rahatrahv ja autotranspordiettevõte kannatas, sest kolmeks kuuks konfiskeeriti veduk ja haagis.

Karistusi rikkumiste eest reguleerib Itaalia liiklusseadustiku art. 176 ?Käitumine juhtimisel kiirteedel ja riiklikel teedel väljaspool asustatud piirkonda?.

Lisainfot saab www.iru.org

Itaalia kergitab kiirteemaksu

Alates 1. juulist tõstetakse Itaalias kiirteemaksu keskmiselt 2,26 %. Vastutasuks lubasid kiirtee firmad järgmise 10 aasta jooksul investeerida 4,7 biljonit EUR.

Esmane eesmärk on muuta kaherealised teed kolmerealisteks ja tõsta liiklusohutust. Hinnatõus, mis oli planeeriti tänavu 1. jaanuariks, blokeeriti valitsuse poolt kuueks kuuks kui inflatsiooni vastane abinõu. Allikas: ERAA

Lennuveoturg areneb

Lennuveoturul on 2004. aasta algus näidanud kaubamahtude suurenemist impordil ning vähenemist ekspordil, võrreldes 2003. aasta esimese nelja kuuga.

2003. aastal kasvas läbi Tallinna lennutranspordiga veetava kauba maht 18,3%. Kokku transporditi lennukiga 5076 tonni, millest 868 ehk 17% moodustasid postisaadetised ja 4209 ehk 83% muud kaubad. Kaubamahud kasvasid 2003. aastal 2002. aastaga võrreldes 854 tonni võrra, suurenedes nii ekspordis kui impordis, vastavalt 27% ja 24%. Allikas: ACE Logistics

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing