Sakala: Ettevõtja tõi Võrtsjärvele suure paadi

29. juuni 2004, 08:51

Viljandi ärimees Ilmar Puu viis jaanipäeva eel kliendid esimest korda Võrtsjärvele paadiga, mis võib korraga kanda tervet seltskonda.

18. juunil Võrtsjärve lõunatipus esimesed sõidud teinud kakuamipaat on Ilmar Puu sõnul praegu ainus spetsiaalne huvisõiduk sellel veekogul, kirjutab Sakala.

«Kui kevadel koos vallavanematega Saksamaal käisime, olid nad sellest väga huvitatud ja rõõmustasid, et lõpuks ometigi saab külalisi sõitma tuua,» rääkis varem Viljandis kaubandusega tegelnud Ilmar Puu.

Praeguseks on tema osaühing Lamena I.P. kauplused maha müünud ning tänavu kevadel asutas mees osaühingu Kalasaare. Selle tegevusalad on vee- ja maaturism, suvepäevade korraldamine ja muu selline.

«Algul oli see saarlaste oma,» rääkis Ilmar Puu veesõiduki pärinemislugu. «Viljandi mehed ostsid paadi ära ning käisid sellega kolm aastat Peipsil kala püüdmas.»

Endine kalapaat jõudis Võrtsjärvele mööda Suurt Emajõge poolteist kuud tagasi.

«Suur seltskond oli koos ja igavesti kihvt reis oli,» muigas paadiomanik. «170 kilomeetrit sõitsime ühe päevaga ära, grillid kõik kaasas!»

Praeguseks on kalapaat huviliste vedamiseks ümber ehitatud ning kajutite arvelt sinna ruumi juurde tehtud. Peremees plaanib veesõidukile ka katuse peale panna.

Ilmar Puu arvutas kokku, et koos ümberehitamisega on paat talle maksma läinud umbes 80 000 krooni.

Kuigi sõidukit on võimalik huvireisideks tellida Võrtsjärve igasse randumiskohta, ei olnud ringsõitude tegemine kõige olulisem põhjus, miks mees paadi veekogule tõi.

Ilmar Puu on Võrtsjärve lõunatippu rajanud puhkeküla-laagri, mis asub küll poolsaarel, kuid on suurema osa aastast ümbritsetud veega. «Autoga ei saa siia kunagi ja jalgsi tulles ulatub praegu vesi pahkluuni,» nentis ta kohta tutvustades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing