Laenuralli riigikogus

Villy Paimets 30. juuni 2004, 00:00

Veel kaheksa riigikogulast on oma niigi suurt võlakoormat vähemalt veerand miljoni krooni võrra suurendanud. Näiteks Mailis Rep i võlg läheneb juba 3 miljonile kroonile.

Riigikogu liikmete majanduslikku mõtlemist näitab endise rahandusministri Mart Opmanni ettenägelikkus ? ta on auto liisinud kuni veebruarini 2007. Eks astub ju märtsis 2007 ametisse uus Riigikogu koosseis ning kes oskab täna öelda, kas Opmannil on sinna asja või mitte.

Riigikogu liikmete majanduslike huvide deklaratsioonidest paistab silma ka see, et on päris mitu rahvaasemikku, kes oma võlakoormat kuidagi vähendama ei kipu ? näiteks Mart Laari eelmisel aastal veidi üle miljoni krooni suurune laen on natukene kasvadagi jõudnud.

Tubli maksja on aga Jaanus Rahumägi, kes oli veel eelmisel aastal eraisikule võlgu 6 miljonit ja 80 000 krooni, viimasest deklaratsioonist selgub, et ta on sellest võlast suutnud aastaga 410 000 krooni ära maksta. Samas on Rahumägi läbi Sampo Liisingu 307 655 krooni maksva huvikaatri liisinud.

Verivärske poliitik Marko Mihkelson on ostnud pool korterit Viimsi vallas ning pensionipõlve kindlustamiseks osalused äriühingutes OÜ Balti Venemaa Uurimise Keskus ja OÜ Westend Group, kummastki firmast on Mihkelson soetanud ühe 20 000kroonise osa.

Keila suurmees Tiit Mae on korraliku pereisana käendanud laste õppelaenu 139 420 krooni ulatuses, samuti on ta käendanud abikaasa ja tütre autode liisinguid 833 000 krooni ulatuses. Eelmisel aastal ulatus Mae poolt käendatud õppelaenude ja liisingute summa 685 000 kroonini. Laenu pole Mael olnud vaja võtta.

Samuti torkab silma, et väga paljudel Riigikogu liikmetel on tekkinud krediidikontod ning kaheksal rahvaasemikul on arved välismaa pankades. Nii on näiteks Ene Ergmal arve Hollandi pangas ABN-AMRO, Toomas Savi, Eiki Berg ja Mart Laar omavad kontot Belgia pangas KBC Bank. Tiit Matsulevit il on konto (koos krediidikontoga) Barclay Bangas Saksamaal, Imre Sooäärel kontod kahes Kanada pangas. Mailis Rep omab kontot Läti Hansabankases ja suurärimees Jüri ehovtsovi arvelduskonto aga on Saksa suurpangas Deutshe Bank.

Uute laenuomanike edetabelit juhib Res Publica liige Avo Üprus

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing