Ülo Toomsalu • 30. juuni 2004 kell 7:17

EPL: Ka ühistuta maja saab renoveerimislaenu

Käesoleva aasta mai keskpaigast kergenes elamu renoveerimislaenu taotlemine nendele korterelamute elanikele, kes ei ole korteriühistut moodustanud.

Sihtasutus KredEx alustas mai teisest poolest kortermajade käenduse väljastamist neile elanikele, kes ühise eesmärgi nimel tegutsevad ühisusena, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siiani ei olnud korteriomanike ühisustel võimalik kortermaja kordategemiseks laenu võtta, sest ühisuse näol ei ole tegemist mitte juriidilise isikuga, vaid eraldiseisvate korteriomanikega, teatas KredEx.

?Ilma KredExi käenduseta on pankadel ühisustele laenu väljastamine väga keeruline ning pangad ei ole olnud seni valmis selliseid riske võtma,? ütles KredExi infojuht Maris Heinaru.

Käendusega on aga laenu võtta võimalik, kuna KredEx tagab pangale kuni 75% laenusummast.

Kui korteriühistute laene on käendatud juba üle kahe aasta, siis ühisuste laenude käendamine sai Heinaru sõnul võimalikuks tänavu aprillis.

Vajadus ühisustele mõeldud käenduse järele on suur, kuna korteriühistute moodustamiseni pole Heinaru hinnangul jõutud veel paljudes korterelamutes. ?Remonti vajavad aga majad ühtmoodi, sõltumata sellest, kas ühistu on või mitte,? märkis ta.

KredExi hinnangul võiks sel aastal käenduste abil korteriühistute ja -ühisuste võetavate laenude kogusumma olla kuni 50 miljonit krooni.

Hetkel kuum