Börs: Balti nimekiri laieneb

01. juuli 2004, 11:25

Tänasest laieneb praegune 15-st suuremast Eesti, Läti ja Leedu börsiettevõttest koosnev Balti nimekiri kolme börsi põhinimekirjade kõigile aktsiatele.

Eesti, Läti ja Leedu börsiettevõtted jäävad endiselt juriidilises mõttes noteerituks oma koduturgudel, kuid neid hakatakse nüüdsest kuvama ühise Balti nimekirjana.

Balti ühisturu käivitamine on seotud uue kauplemisplatvormi kasutuselevõtuga Eestis ja Lätis septembri lõpus. Põhja- ja Baltimaade ühine kauplemissüsteem võetakse Vilniuses kasutusele 2005. aastal.

?Baltikumi nähakse ühtse investeerimispiirkonnana ning meie eesmärk on enne Põhja- ja Baltimaade kauplemisplatvormi kasutuselevõttu ühendada turgusid nii palju kui võimalik,? ütles OMHEXi Balti Operatsioonide president Gert Tiivas.

Septembri lõpust koonduvad ühistesse Balti nimekirjadesse ka Eesti, Läti ja Leedu I-ehk lisanimekirjad ning võlakirjade nimekirjad. Samal ajal käivitatakse ka Balti indeks, millest saab peamine Balti väärtpaberituru liikumise näitaja. Indeks saab olema kapitalisatsiooni põhine ning hakkab koosnema kõigist Balti põhinimekirja aktsiatest. Indeksi ajalugu arvutatakse tagasi aastasse 2000.

Balti põhinimekirja koosseis alates tänasest asub <#leheküljel=http://www.baltic-exchanges.com/alam/list.html>

Eilse seisuga oli Balti põhinimekirja turuväärtus 5,09 miljardit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing