PM: Riigikogu võib proovida piirmääri uuesti kaotada

01. juuli 2004, 08:58

Reformierakonna ja Res Publica arvates peaks riigikogu erakorralisel istungjärgul muutmata kujul üüri piirmäärasid kaotava seaduse vastu võtma.

«President lasi ühel erakonnal sisuliselt endale pähe istuda, kuulates valeargumente selle kohta, et [mujal maailmas] eksisteerivad üüri piirmäärad. See on täielik jama,» ütles majandusminister Meelis Atonen, viidates Rahvaliidule.

«Üüri piirmäärad on kehtestatud vaid munitsipaal- või riigiomandis olevatele elamispindadele. Selline üüri piirmäär, mis kehtib eraomandusele, see on [Eestis] ainulaadne,» rääkis Atonen.

Samal seisukohal oli ka teine reformierakondlane, põhiseaduse asjatundja Rein Lang, kelle hinnangul tuleks valitsusel kiirkorras kokku kutsuda Riigikogu erakorraline istungjärk, et elamuseaduse ja omandireformi aluste seaduse muudatused uuesti välja kuulutada, kirjutab Postimees.

Valitsusallikate kinnitusel võib valitsus arutada seda oma tänasel istungil või õhtusel kabineti nõupidamisel.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe, respublikaan Urmas Reinsalu sõnul polnud Res Publica eilseks seniseid seisukohti muutnud, mis tähendab, et erakond toetab seadust praegusel kujul. Reinsalu hinnangul ei ole presidendi argumendid seaduse vastuolust põhiseadusega vettpidavad ja ta on neid meelevaldselt tõlgendanud.

«Silmanähtavat põhiseadusega vastuolu selles seaduses ei ole,» selgitas Reinsalu. «Ma pigem näen asju nii, et president kasutas oma põhiseaduslikku vetoõigust muudel motiividel.»

Rahvaliitlase, Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Mart Opmanni sõnul on ka majanduskomisjoni spetsialistid seisukohal, et presidendi viidatud vastuolu põhiseadusega tegelikult pole.

Opmanni hinnangul näeb president põhiprobleemi seaduse liiga kiires jõustumistähtajas, milleks on 1. september.

Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar omalt poolt avaldas presidendile tunnustust ja väljendas lootust, et tänu seaduse väljakuulutamata jätmisele võib Tallinn kergendatult hingata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing