Hädavajalikud grillitarbed saab ühest kohast

Tiina Kass 02. juuli 2004, 00:00

Eesti suveilmad on heitlikud, iial ei või ette teada, millal tuleb ilus grilliilm ja millal hoopis paduvihma. Seetõttu tekivad grillimise ideed ootamatult ja et ei peaks enam ühtegi väärtuslikku momenti linna vahel raiskama, kerkib tihti küsimus, kust vajalik kraam vähima vaevaga ühes krabada.

Käies läbi suuremad kaubanduskeskused, selgus, et polegi vaja mööda erinevaid kauplusi kapata. Hädavajalikud grillitarbed saab kätte ühest poest. Peale hädavajaliku leiab veel ka tule- ja grillpakkusid, nõgusaid kolmjalal malmpanne lõkke kohale, ühekordseid ja mitmekordseid grillriistapuid, jahutusgeele ja termokotte.

Samas tuleb arvestada sellega, et eksperiment viidi läbi vihmase ilmaga ja kuna ka kauplustele saabub päikeseline ilm ootamatult, on alati oht, et ilusal päikesepaistelisel ilmal on just grillsüsi või mõni muu vajalik grilliasi otsa saanud.

Kõige odavamalt saab hädavajalikud grillitarbed Säästumarketist ? 85 krooni eest saab süütevedeliku, grillsöe, ühekordse kiirgrilli ja kalaresti. Süütevedeliku, grillsüsi ja kiirgrillid leiab kergesti ühest kohast. Grillresti leidmine on aga keeruline, sest need on peidetud poe teise otsa ülejäänud pudi-padi vahele. Säästumarketis puudub ka valik, igast grilliesemest on müügil vaid üksainus toode.

Mõnevõrra väiksem valik on ka Rimis, kus on väljas küll erinevad jahutusgeelid ja termokotid, kuid üllatuseks polnud sel päeval müügil grillreste. Või kui oli, siis ei õnnestunud neid leida.

Rimist saab valida, kas osta kiirgrill või osta eraldi lahtine grill, grillsüsi ja süütevedelik. Mõlemal juhul jääb hind veid alla 140 krooni.

Novaluxi ja Citymarketi hinnatase on sarnane. Novaluxi eelis on see, et grillikaup on kõik ühes kohas. Citymarketis on aga väljapanekute rõhk alkoholil ja seetõttu pole grillikaubad ühte kohta ära mahtunud. Pisut tüütu on sedasi ringi kapata.

Veidi kõrgema hinnaklassiga müüvad grillitooteid Selver ja Prisma, samas on neil ka kõige parem valik. Valida saab nii hinna, suuruste kui ka mugavuste vahel. Sealt leiab nii 24kroonise kiirgrilli kui ka 2000kroonise vinge gaasigrilli.

Kõige kallima ühekordse grillivarustuse saab aga Statolist. Näiteks grillisüsi on võrreldes kauplustega 10 krooni, süütevedelik ja ühekordne grill aga isegi 25 krooni kallim.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing