Ilona Saari sai süüdistuse Preatoni kriminaalasjas

02. juuli 2004, 00:00

?Süüdistus on maksupettusele kaasaaitamises,? kommenteeris Saarile esitatud süüdistust riigiprokuratuuri pressiesindaja Kirsi Lattu. Süüdistuse kohaselt aitas Saari koos Pro Kapitali endise sekretäri Angelika Annusega kaasa Preatoni ja Pro Kapitali juhi Aivar Pihlaku tegevusele, mis puudutab läbi Baltic Investments Ltd maksude tasumata jätmist.

Süüdistus esitati nii Saarile, Annusele, Pihlakule kui ka Pro Kapitali suurosanikule Preatonile. Maksuameti maksupettuste uurimise keskuse koostatud süüdistuse kohaselt jäi selle tõttu maksmata tulumaksu ligi 24 miljonit krooni. Preatonil on jäänud maksmata veel 26 miljonit krooni tulumaksu, mistõttu kogu kahju on riigile 50 miljonit krooni.

Saari, kes kolm aastat tagasi maksupettuse asja avalikkuse ette tõi, pole uurija juurde möödunud aasta lõpus esitatud süüdistusega tutvuma ilmunud. Seetõttu on tema materjalid eraldatud, et kiirendada Preatoni, Pihlaku ja Annuse kohtu alla andmist.

Saari Eestisse mitteilmumisel on olnud tervislikud põhjused. ?Sündmuste käiku on raske täpselt ette ennustada, prokuratuur teeb aga kõik võimaliku selleks, et Saari süü küsimus siiski kohtu ette jõuaks,? edastas Lattu.

Ilona Saariga polnud võimalik kahel viimasel päeval kommentaari küsimiseks ühendust saada.

Ilona Saari oli kolm aastat tagasi Pro Kapitali finantsjuht. Ta lasti töölt lahti, sest tegi ettevõtte suurosaniku Ernesto Preatoni arvates ettevõttele ligi 20 miljonit krooni kahju toonud tehingu. Preatoni ähvardas Saarit, Preatoni mahitusel korraldas politsei Saari kodus läbiotsimise. Seepeale võttis Saari ühendust kaitsepolitseiga ja tõi avalikkuse ette Preatoni maksupettused. Nii Preatoni kui ka Saari lahkusid pärast tüli Eestist, esimene Itaaliasse, teine algul Sloveeniasse, siis Horvaatiasse. Saari töötab Zagrebis rahvusvahelises konsultatsioonifirmas Deloitte piirkonna finantsjuhina.

Maksupettuse ilmsiks tuleku hetkest on Preatoni side Eestiga jahenenud. Ta müüs maha Primo hüpermarketi Kristiine kaubanduskeskuses ja endanimelise panga, mis oli tema tugikeskuseks Eestis. Samas jätkab Preatoni tegevust kinnisvaraäris.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing