Tallinn nõuab omavalitsustele riigilipu heiskamise õigust

02. juuli 2004, 10:15

Tallinna linn pöördub kirjaga Harju maavanema poole, et see annaks riigi esindajana korralduse laulupeo päevadel heisata Eesti pealinnas riigilipud.

Kuigi lipu võib omal algatusel heisata iga eraisik, siis omavalitsusel sellise korralduse andmise õigust praegu pole.

'On kummaline, et Harju maavanem pole riigi kõrge ametnikuna ise tulnud selle peale, et anda korraldus üldrahvaliku suurpeo puhul riigilippude heiskamiseks Eesti Vabariigi pealinnas, peo toimumiskohas,' ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

'Veelgi absurdsem on, et omavalitsusel pole praegu õigust ise sellist lihtsat asja otsustada. Perekondlike sündmuste ja tähtpäevade puhul võib riigilipu heisata iga eraisik. Kummaline küll, aga ükski linn ega vald Eesti Vabariigis ei saa praeguseni anda seaduslikku korraldust Eesti riigi lippude heiskamiseks omal haldusterritooriumil,' jätkas Savisaar.

'Loodan, et riigijuhtide poolt ülima pidulikkusega välja kuulutatud Eesti lipu aastal teeb ka Vabariigi Valitsus kasvõi Laulupeo näitel olukorrast õiged ja kiired järeldused ning annab ka omavalitsustele õiguse rahvuslippude heiskamiseks siis kui kohalik võim seda õigeks ja vajalikuks peab,' lõpetas Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing