Pangad tegutsevad intressi fikseerimise suunas

Enn Tosso 05. juuli 2004, 00:00

Juunis tõi samasuguse toote turule ka Nordea, kes pakub võimalust fikseerida intress viieks aastaks.

Seoses maailma rahaturgude intressimäärade võimaliku tõusuga peab Hansapank oluliseks vähendada sellega kaasnevaid mõjusid klientidele. Uue tootena toob pank esmakordselt turule kümneaastase fikseeritud intressiga eluasemelaenu pakkumise, vahendab Hansapanga pressiteade.

Samas jätkab Hansapank ujuva intressimääraga eluasemelaenu pakkumist, mille puhul algab intressimäär 3,4 protsendist.

Hansapanga eraisikute panganduse tegevdirektori Priit Põldoja sõnul on turul puudus lihtsatest laenutoodetest, mis võimaldavad klientidel intresside tõusust tulenevat riski maandada. ?Fikseeritud intressiga eluasemelaenu pakkumine on madalama riskitaluvusega kliendile sobiv lahendus. Lisaks seisneb pakkumise voorus veel tema paindlikkuses, kuna peale vastavalt viie või kümne aasta möödumist on kliendil võimalik valida, kas jätkata pikemat fikseeringut või valida kuue kuu baasil arvutatav intress,? teatas Põldoja pressiteate vahendusel.

Juuni esimesel poolel tuli Nordea pank turule pakkumisega seada oma kodulaenule intressilagi, mis tähendab, et määratakse kindlaks maksimaalne baasintressi (Euribori) tase, millest kõrgemale laenu baasintress viieaastasel perioodil ei tõuse.

Näiteks kui seatakse lagi 4,0 protsendile, siis Euribori tõustes üle 4,0% on intressilae ostnule maksimaalseks baasintressiks 4,0 protsenti pluss marginaal.

Intressilae seadmisel tuleb aga kliendil maksta lisamarginaali vastavalt sellele, kui kõrgele lagi on seatud. Näiteks 4% lae puhul tuleb maksta lisaks tavalisele marginaalile, mis on 0,9 protsenti, lisamarginaali 0,57 protsenti. Madalama lae puhul on aga lisamarginaal suurem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing