PM: Uuselamurajoon vaevleb ehitamata teede küüsis

05. juuli 2004, 09:10

Viimsis asuva Altmetsa elamurajooni majade omanikud peavad läbi ajama lagunenud teede, puuduva tänavavalgustuse ja üleajava solgikaevuga.

Piritalt viie kilomeetri kaugusel asuva esindusliku ligi 70 majaga Altmetsa esimese elamurajooni külavahetee on vihmaste ilmadega täiesti lagunenud, mistõttu kallite elamuteni jõudmine on vägagi keeruline. Kuigi detailplaneeringu järgi peaks kõikjal laiuma asfalt, on selle asemel aukudega killustikutee, kirjutab Postimees.

«Detailplaneering ei kao ju kuhugi, sealt ei saa asfalti maha tõmmata ja killustikku asemele kirjutada,» tõdes Altmetsa elanik Tarmo Krimm.

Lisaks on Hansapanga tütarfirmade arendatud elamurajoonis juba kaks kuud välja lülitatud tänavavalgustus ning üle ajab kanalisatsioonikaev. Teealuse maa omanik Hansa Liising soovib teed koos valgustusega üle anda Viimsi vallale, kuid viimane ei taha detailplaneeringule mittevastavaid ehk asfalteerimata teid üle võtta.

Altmetsa elaniku Maido Tiimuse sõnul lülitas Hansa Liising tänavavalgustuse välja lootuses, et külaelanikud survestavad valda, et see võtaks ka tänavavalgustuse üle.

«Hansa Liising on tänaseks siiski näidanud tõsist valmisolekut probleemi lahendada, kuid selleks peaks ka vallavalitsus näitama üles omapoolset suuremat valmidust, et leida olukorrale ühiselt lahendus,» rääkis Tiimus.

Viimsi valla kommunaalameti juhataja Indrek Mäekünka sõnul peab teedealuse maa vallale üleandmise menetlus toimuma täpselt määratud tingimustel. «Kuna aga protseduur on keeruline ja menetlus võtab aega, siis ei juhtu kohe midagi,» ütles Mäeküngas.

Vallaametniku sõnul võtab vald vastu korrektselt ehitatud teed vastavalt teeseadusele. Kuna antud juhul on tegemist eramaaga, siis ei saa ega tohigi vald külas toimetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing