Ülo Toomsalu • 5. juuli 2004 kell 7:09

EPL: Tootmise mais lõpetanud Saaremaa Õlletehase jaoks tehase uus äriplaan

Mais tootmise lõpetanud ASi Saaremaa Õlletehas omanikud töötavad ettevõtte tarvis välja uut äriplaani ning kavatsevad õlletehase saneerida.

Saaremaa Õlletehase nõukogu liige Heino Priimägi ütles, et kõigepealt soovivad omanikud teha selgeks need möödalaskmised, mis õlletootja põhja viisid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Hetkel on projekt ooteasendis ning seame uued sihid. Probleeme on palju olnud, kuid peale kaklust pole mõtet rusikatega vehelda. Eks me oleme teinud teatud valearvestusi, mistõttu endine äriplaan ei läinud tööle. Samas on õlleturg väga tihe ning väikese tegijana on sinna keeruline minna,? selgitas Priimägi.

Tema sõnul soovis Saaremaa õlletootja läbi lüüa nostalgiahõnguliste toodetega, kuid see ebaõnnestus.

Nüüd peetakse nõu selle üle, kuidas ettevõte saneerida. ?Kõigepealt panime ettevõtte seisma ja maksime tarnijatele võlad ära. Oleme ka inimesed vabaks lasknud, kulud kokku tõmmanud ja uue äriplaani teinud. Turumaht oli nii väike, et me ei suutnud piisavalt toota, et inimestele palgaraha maksta,? lausus Priimägi. Töötajaid oli ettevõttes paarikümne ringis.

?Peame leidma endale kindla turuni?i,? ütles ta. Priimägi lisas, et juhul, kui õlletehas taas tööle pannakse, jääb ettevõte endiselt kohalikuks tegijaks. ?Saare peal pole mõtet suureks saada.?

Hetkel kuum