EPL: Reisirongiga eile Balti jaama lähistel juhtunud õnnetus seiskas liikluse

06. juuli 2004, 09:21

Kuigi esimesed teated raudteeõnnetusest kõnelesid inimtühjast rongist, selgus mõne tunni möödudes, et tegemist oli siiski rahvast täis reisirongiga.

Edelaraudtee juhatuse esimehe Henn Ruubeli sõnul sai teabeviga tekkida seepärast, et Edelaraudtee saab oma info Eesti Raudtee dispet?erilt, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kuna õnnetus toimus nende raudteel, siis andsime avalikkusele neilt saadud info,? seletas Ruubel.

Samal ajal liikus õnnetuskoha lähistel kaks rongi: üks neist tühi ja teine sõitjatega Viljandi?Tallinna reisirong. Esialgu arvati, et õnnetus juhtus tühja rongiga, hiljem täpsustas dispet?er, et tegemist oli reisirongiga, kus oli ligi 70 reisijat.

Rongi esimene, mootoriga vagun sõitis hommikul kella kaheksa paiku mõnesaja meetri kaugusel Balti jaamast esimese pöördvankriga rööbastelt maha. Kuigi seda laadi õnnetustel saab olla vaid kaks põhjust: viga rongis või viga rööbastes, ei julgenud Ruubel põhjust välja pakkuda.

?Meie inimesed, kes rongi vaatasid, on mulle siiamaani kinnitanud, et rongi ja ratastega oli kõik korras, aga see tahab kindlasti ülemõõtmist depoos. Põhjust ei julge täpselt väita enne, kui raudteeinspektsioon ei ole juurdlust lõpetanud,? ütles Ruubel.

Kuna rong oli Balti jaamale suhteliselt lähedal, tehti rongiuksed kohe lahti ja reisijad pääsesid maha.

Õnnetuse tõttu aga ei pääsenud enam ükski rong Balti jaama ega sealt välja.

Kuna Edelaraudteel ei õnnestunud nii kiiresti vajalikke busse leida, toimetati ligi 50 reisijat Balti jaamast Tallinn-Väiksesse taksodega.

Õnnetuse tõttu katkenud rongiliiklus taastati osaliselt kella 11 paiku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing