Jaga lugu:

Saksa Lidl ostis Eestis esimesed poekohad

Lisaks kevadel ostetud 9 hektarilisele krundile Tallinna külje all Tänassilma tehnopargis oma logistikakeskuse rajamiseks on Lidl saanud kinnistusregistri andmeil Tallinnas Pae 2 (endine Majaka klubi) ning Tartus Riia mnt 175 A asuvate kruntide omanikuks. Kuna kande jõudmine kinnistusraamatusse võtab suuremate linnade puhul pikalt aega, siis võib Lidlile kuuluda tegelikkuses ka rohkem krunte.

Pool aastat tagasi näitas Äripäeva küsitlus omavalitsuste seas, et Lidl on huvi tundnud vähemalt kaheksa linna vastu ja liikunud rohkem Kirde- ja Lõuna-Eesti suunal. Arvestades discounter?i kontseptsiooni põhjal teenindatava piirkonna elanike arvuks 10 000 inimest, võiks Lidlile huvi pakkuda 16 Eesti linna.

Lidli esindajate Tarvo Kubja ja Henri Pullisaarega Äripäev ühendust ei saanud, omavalitsustesse jäetud Lidli visiitkaardil olevale telefoninumbrile vastab praegu hoopiski muu firma. Samas pole ka varem Lidl oma tegevust Eestis kommenteerinud. Juuni lõpus avas Lidl oma kodulehe internetis Eestis, Lätis ja Leedus.

Lidli kaubamärgi all opereerib Saksa perefirma Schwarz Gruppe, millele kuulub 5600 kauplust. Schwarz Gruppe kuulub maailma 20 suurima jaekaubandusettevõtte hulka, grupi käive oli 2003. aastal Saksa kaubandusekspertide hinnangul 340 miljardit krooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum