Ülo Toomsalu • 7. juuli 2004 kell 7:16

PM: eestlased avastavad suvel soodsaid kodusanatooriume

Isegi jahe ja vihmane suvi ei ole kärpinud eestlaste üha kasvavat indu minna puhkama kodumaistesse sanatooriumidesse.

Sealsed hinnad on muutunud järjest taskukohasemaks ja teenuste valik mitmekesisemaks, kirjutab Postimees.

Rohkem kui kümme aastat Pärnu Tervise sanatooriumi külastanud, oma patendifirmas töötav pensionär Tiia Koitel näiteks broneerib omale ravikoha juba aasta varem, sest ta teab, et suvel on see raske. «Kui sel aastal protseduuridega lõpetan, broneerin järgmiseks aastaks koha ära, et muretu oleks,» rääkis ta.

Sanatooriumid pole üksnes täis suvepealinnas Pärnus, vaid kõikjal Eestis. Tallinna külje all asuva Viimsi spaa müügiosakonna juhataja Kaisa Mailend ütles, et harjumatult rannavaenulik suvekliima on neile ainult kasuks olnud, sest päikest pole ning ranna asemel otsitakse lõõgastust sanatooriumist. «Mõne üksiku vaba koha võib-olla leiaks,» lisas ta eile tervisekeskuse täituvust hinnates.

Kui peagi kaheaastaseks saavas Viimsi spaas olid esimesel hooajal terviseteenuste põhilisteks kasutajateks välismaalased, siis nüüd leidub selle külastajate hulgas üha arvukamalt eestimaalasi.

Piiri tagant pärit puhkajad on jätkuvalt enamuses vaid Saaremaa ravilates, kus müügiosakonna müügiassistendi Katrina Killandi sõnul käivad tervist kosutamas peamiselt soomlased, sakslased ja taanlased.

Võrreldes teiste Eesti sanatooriumidega on Kuressaares teenuste hinnad kallimad.

Kõik Postimehe küsitletud sanatooriumid tunnistasid, et eestlased hindavad enim nädalalõpupakette, mis on neile nii hinna kui raviprotseduuride poolest meelepärasemad.

Hinnavõrdlus näitab, et sageli osutub sanatooriumipakett taskukohasemaks kui hotelliteenus, sest tervisepaketi ühe ööpäeva hind sisaldab tavaliselt majutust, toitlustust, kolme raviprotseduuri ning tihti ka arsti konsultatsiooni.

Hetkel kuum