Inchcape Motors soovib osta Mazda edasimüüja Eestis

08. juuli 2004, 13:41

Mazda autode maaletooja Soomes ja Balti riikides ja Mazda Eesti edasimüüja Vilojett kirjutasid täna alla kavatsuste protokollile.

Protokolli kohaselt peaks Vilojett müüma Tallinnas ja Pärnus asuva autode jaemüügiäri autode maaletoojale Soomes ja Balti riikides Inchcape Motors Finlandile (IMF).

Pooled loodavad müügilepinguni jõuda septembri lõpuks. Sisenemine Eesti autode jaemüügiärisse on osa Inchcape plc rahvusvahelisest arengustrateegiast.

Inchcape on ka varem mitmetel turgudel üle maailma ühendanud maaletooja tegevuse jaemüügiga suuremates linnades.

Inchcape Motors Findland"I tegevdirektor Kari Mattila kommenteeris kavatsuste protokolli allakirjutamist: 'Mazda maaletooja- ja jaemüügitegevuse ühendamisel saame kulusid kokku hoida ja efektiivsemalt tegutseda.'

Eesti autode jaemüügiturg on üldiselt väga pealinnakeskne. 'Tallinn ja Pärnu on olulised piirkonnad Eesti autoturul, mistõttu on meil tõeliselt hea meel, et oleme Vilojetiga jõudnud teineteisemõistmiseni ning allkirjastanud kavatsuste protokolli, et omandada nende äritegevus,' märkis IMF-i Baltikumi müügijuht Heikki Vuorinen.

2004. aasta juuni lõpu seisuga on Mazda turuosa Eestis 8,8 protsenti, mis on selle automargi jaoks üks kõrgemaid näitajaid Euroopas.

1996. aastast tegutsev AS Vilojett on Mazda edasimüüja Eestis, mille müügiesindused asuvad Tallinnas ja Pärnus. Ettevõttes töötab 51 inimest ning 2003. aasta käive oli 246,3 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing