Juuni automüük viimaste aastate tagasihoidlikum

Tõnu Tramm 09. juuli 2004, 00:00

1282 autot edestab küll aasta alguse müüguikuid, kuid jääb ligi 500 autoga alla maikuule ning ligi 100 autoga möödunud aasta juunile.

Rekordiliselt hea oli müük aga Renault?l, mis edestas juunis oma sõiduautode läbimüügilt isegi Mazdat, Volkswagenit, Hondat jt menukaid marke. Küündimatuks jäi Renault?le vaid turuliidri Toyota läbimüük.

Koos tarbesõidukitega tegi aga Renault suisa ajalugu, olles kogumüügilt 174 sõidukiga müüduim automark.

Sellega tõusis Renault aasta kokkuvõttes sõiduautode müügis seitsmendale kohale, jättes selja taha sellised margid nagu Opel, Nissan, Ford jt.

Võrreldes möödunud aasta I poolaastaga on uute sõiduautode müük kasvanud Eestis 13 protsendi võrra, kõige enam ongi kosunud Renault müük, mis on oma läbimüüki sõiduautode osas peaaegu kahekordistanud.

Eelmise aasta esimese poolaasta automüügiga võrreldes kasvas tänavu müük kuue kuu jooksul pea 9 protsenti. Mullu müüdi kuue kuuga 1415, tänavu 1542 uut autot.

Mis puudutab müüduimaid autosid juunis, siis selle kohta võib öelda: läänerindel muutusteta. Enndiselt on Eesti rahva lemmiksauto Mazda6, millele järgneb Toyota Corolla, vaid VW Golf on sedapuhku Mazda3-st mööda läinud.

Tarbesõidukite müügist juunis ja esimesel poolaasta loe esmaspäeval ilmuvast transpordi rubriigist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing