Tartu maakohus ei kinnitanud ERA Panga pankroti lõpparuannet

Väinu Rozental 09. juuli 2004, 00:00

Kohtumäärus kirjutab pankrotihalduritele ette, millised täiendavad andmed ja täpsustused peaksid kajastuma lõpparuandes. Täpsustused puudutavad näiteks ERA Panga ees käenduskohustuste täitmise kajastamist, kommentaare õiglusvaidluste kohta ning andmeid võlausaldajate väljamaksete kohta.

ERA Panga pankrotihalduri Jaak Annuse kinnitusel aktsepteerivad nad sajaprotsendiliselt kohtumäärust. ?Kohus on välja toonud selged punktid, mis teda ei rahulda,? ütles Annus. ?Ma ei näe ületamatut takistust, et nõutud andmeid ja täpsustusi integreerida lõpparuandesse.? Annus lisas, et kohus ei väljenda oma kaheksa lehekülje pikkuses määruses kordagi seisukohta, justkui oleksid haldurid ebakompetentsed.

ERA Panga pankrotihalduri Urmas Trossi sõnul on kohtu poolt nõutud parandusi lihtne täita. ?Kuigi pankrotiseadus ei anna konkreetseid vorminõudeid, millise täpsusega peab üks või teine asi lõpparuandes kajastuma, teeme asja täpsemaks, nagu kohus nõuab,? rääkis Tross.

ERA Panga pankrotihaldureil on aega lõpparuande lihvimisega kuni 1. novembrini.

Kuna kohus ei kinnitanud lõpparuannet, ei võtnud kohus ka seisukohta pankrotihaldurite küsitud töötasu osas. Teatavasti esitasid Tross ja Annus kohtule taotluse määrata kummalegi kuutasuks 80 000 krooni. Kui arvestada, et tasustatavaks perioodiks on viis aastat ehk 60 kuud, taotles kumbki haldur lõplikuks tasuks 4,8 miljonit krooni.

ERA Panga pankrotivara suuruseks on 221 miljonit krooni. Võlausaldajatele ehk panga klientidele on välja makstud 38 protsenti kaitstud nõuetest ehk kokku 115,8 miljonit krooni.

Tartu maakohtu kolmapäevase määruse kohaselt lubab kohus maksta ERA Panga pankrotitoimkonna liikmetele 4960 krooni suurust brutopalka kuus.

Sisuliselt tähendab see seda, et toimkonnaliikmed kahe viimase aasta töö eest töötasu ei saa, sest kaks aastat tagasi on viiele toimkonnaliikmele ajutise tasuna kokku makstud 1,7 miljonit krooni.

Kohus kinnitas ERA Panga võlausaldajate 11. mai üldkoosoleku otsuse osaliselt ning määras pankrotitoimkonna liikmetele kuutasuks kaks vabariigi valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära ehk 4960 krooni kuus.

Võlausaldajate üldkoosolek oli kohtuga võrreldes tunduvalt lahkem ? pankrotitoimkonna liikmetele määrati maksimaalne lubatud tasumäär ehk viis kuupalga alammäära ehk 12 400 krooni kuus.

ERA Panga pankrotitoimkond, mis moodustati 1999. aasta juulis, on tänaseni tegutsenud 60 kuud. Seega saab toimkonna iga liige kohtumääruse kohaselt kokku 297 600 krooni. Viie toimkonnaliikme puhul on see summa 1 488 000 krooni ehk veidi vähem, kui liikmetele on ajutise tasuna juba kaks aastat tagasi makstud.

ERA Panga pankrotitoimkonnas on viis liiget: rahandusministeeriumi nõunik Madis Üürike, Estonian Business Schooli nõukogu esimees Mart Habakuk, vandeadvokaat Raino Paron, ASi Silberauto nõukogu esimees Jüri Ehasalu, Parex Panga peajurist Anne-Riin Kütt.

ERA Panga pankrotitoimkonna esimehe Madis Üürikese kinnitusel koguneb pankrotitoimkond järgmise nädala esmaspäeval. ?Arutame mitmeid küsimusi, sealhulgas ka seda, kas kaebame kohtumääruse edasi,? lisas Üürike.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing