Anonüümsed kauplejad, ühinege!

Peeter Koppel 12. juuli 2004, 00:00

Maakleri kogemus ütleb, et on. Probleem pole aga piisavalt mastaapne selleks, et ühiskonnale tervikuna koormaks olla ning riiklikul tasandil seda nii nagu teist liiki sõltuvusigi kohelda. Samas on olukorras, kus aktsiatega kauplemine muutub üha lihtsamaks ja massilisemaks, võimaliku probleemi varajane teadvustamine kindlasti õigustatud.

Vastus küsimusele, kas Kultuurkapitali miljonid oleks võinud hävida ka optsiooniturul, on kindel ?jah?. Paraku ei saagi välistada võimalust, et kunagi sooritatakse kauplemissõltuvuse tõttu ka kuritegu, mis mõjutab palju suuremat hulka inimesi kui sõltlase lähedased.

Mis oleks aga artikli parim resultaat? Ilmselt see, et mõni sõltlane julgeks ?kapist välja tulla? ning oma sõltuvust avalikult tunnistada. Veelgi enam, ta võiks üritada enda ümber koondada teisi sarnase probleemiga sõltlasi. Arvestades, et teistel nendega tegelemiseks motivatsiooni ei ole, peaks kauplemissõltlased suutma end ise aidata, jagades üksteisega kogemusi nagu anonüümsed alkohoolikudki. Viimaste programmist oleks kauplemissõltlastel palju üle võtta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing