Minister Atonen pooldab endiselt üüri piirmäärade kiiret kaotamist

12. juuli 2004, 15:43

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Atonen jäi tänasel kohtumisel presidendi juures kindlaks üüri piirmäärade kiire kaotamise vajalikkuses.

Vabariigi presidendi poolt esmaspäevaks kokku kutsutud kohtumisel riigikogu-, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi-, üürnike- ja tagastatud majade omanike esindajate vahel kordas minister Meelis Atonen samu põhimõtteid, millele tuginedes kõnealune seadusemuudatus algatati.

'Eluruumide üüri piirmäära kaotav seadus tähendab tagastatud majade omanikele tosin aastat tagasi omandireformi käigus riigi poolt pealesurutud sotsiaalabi andmise kohustuse lõpetamist,' ütles Atonen. 'Üürisuhete korrastamist rünnanud poliitikute poolt esitatud võrdlused, justkui tooks üüri piirimäära vabastamine endaga kaasa eluasemekulude enneolematu hinnatõusu sadadele tuhandetele inimestele ei vasta tõele. Kinnisvaraspetsialistide hinnangul võib tagastatud majade tulek vabale üüriturule tuua kaasa isegi üldise hinnalanguse, sest hetkel on suurim puudus just odavamatest üüripindadest.'

Vabariigi Presidendi avalike suhete nõunik Eero Raun sõnas pärast paar tundi väldanud kohtumist, et teema on üleval 13 aastat, osapooli on mitmeid ja seepärast oli kindlasti väärt presidendil see aeg ürituse peale kulutada. President tegi Rauna sõnul ettepaneku, et osapooled saaksid ka edaspidi kokku ja arutaksid oma seisukohti ja töötaksid välja võimalikud lahendused. Kohapeal midagi ei otsustatud.

Kohalikel omavalitsustel on alates eelmisest aastast olnud võimalus 'Eesti elamumajanduse arengukava aastateks 2003-2008' riiklike toetusmeemete raames taotleda Sihtasutuselt KredEx munitsipaalüüripindade rajamiseks toetust. Kõnealune meede ongi Atoneni sõnul peamiselt suunatud omandireformi käigus nn sundüürnikeks osutunud inimeste abistamiseks.

'Paraku tuleb nentida, et mitmete kohalike omavalitsuste käitumine on olnud äärmiselt kummastav. Selle asemel et taotleda sihtasutuselt KredEx raha, asutakse kritiseerima ja süüdistama valitsust tegematuses,' ütles Atonen. 'Näiteks oli 2003. aastal võimalik sihtasutuse KredEx vahendusel taotleda kokku 25 miljonit krooni munitsipaalüüripindade rajamiseks. Kokku laekus Eesti kõigist omavalitsustest 11 taotlust, millest toetuskõlbulikke, kellel toetus ka eraldati oli kõigest 7. Sellest tulenevalt jagati soovijatele välja kõigest 12,8 miljonit krooni! Kuna kogu summale ei olnud piisavalt taotlusi, jagatakse ülejäänud vahendid kohalikele omavalitsustele sel aastal.'

'Vaatamata stardiraskustele, peab ministeerium elamumajanduse arengukava elluviimist väga oluliseks,' lisas Atonen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing