PM: Riik asub maaharijatele toetusi kindlustama

12. juuli 2004, 09:00

Põllumajandusministeerium võib suurvihmade jätkumise korral pikendada eurotoetuste saamiseks vajaliku rohumaade esimese niidu tähtaega.

Lõpliku otsuse tähtaegade pikendamise kohta langetab ministeerium selle nädala lõpus, kuid sellisel juhul tuleb maaharijatel arvestada kontrollidega, kes vaatavad, kas niitmine on tegemata jäänud tõepoolest põhjusega või maaomaniku laiskusest, kirjutas Postimees.

Viimase tingib tõsiasi, et ühtset pindalatoetust on võimalik saada ka neil omanikel, kelle maad on küll arvel, kuid otseselt põllumajanduses kasutusel ei ole. Sellisel juhul toetatakse niitmist maastiku korrashoiu nimel.

Tartumaa Põllumeeste Liidu juhi ja tegevpõllumehe Jaan Sõrra sõnul on ainult tervitatav, et ministeerium on lõpuks hakanud aru saama ka põllumeeste muredest ning vajaduse korral eeskirju leevendab.

Ajapikenduse tegemiseks ei ole Eestis tarvis luba küsida Euroopast, sest 31. juuli, milleks esimene niitmine peab tehtud olema, on siin püstitatud tärmin.

Päris ilma kahjudeta põllumehed siiski ei pääse, sest seni kehtiva tähtaja ületamise korral võivad nad kaotada toetusest viis protsenti. Põllumajandusminister Ester Tuiksoo sõnul tähendab see umbes 400kroonise hektaritoetuse vähenemist paarikümne krooni võrra, mis kuigi suureks kaotuseks olla ei tohiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing