EPL: Eesti firmad ostsid Lätis veduriremonditehase

13. juuli 2004, 09:05

Kaks Eesti firmat ? AS Skinest Projekt ja AS Spacecom ? ostsid ühisprojekti raames ligi 85 protsenti Läti vedurite ja veeremi remonditehasest Lokomotive.

Daugavpilsis asuv veduriremonditehas on Euroopas kõige suurem, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ostsime tõesti selle ära. Tahame tõsta remonditeenuste kvaliteeti ja suurendada tehase käivet kordades,? ütles ASi Skinest Projekt juhatuse esimees Oleg Ossinovski.

Ossinovski sõnul remonditi eelmisel aastal Lokomotive tehases umbes 400 vedurit ja käive oli 20 miljoni dollari ringis. Tehases töötab 2500 inimest ja sealne sisseseade võimaldab peale (diisel)vedurite remontida ka vaguneid ja elektrironge.

Uued omanikud tahavad alustada Lätis remonditeenuste kvaliteedi parandamisest.

Samuti soovivad nad taastada ja suurendada turuosa Baltimaades, sest see on kaotatud madala kvaliteedi tõttu. Ida-Euroopas ja Saksamaal sõidab üle 500 Venemaa päritolu veduri ja need vajavad remonti.

Kuigi Venemaal on olemas ka oma remonditehased, loodavad uued omanikud, et Läti eeliseks saab tulevikus teenuse parem kvaliteet.

Kuna Euroopas on teine raudteerööbaste laius, on sellega piiratud ka turg. Lokomotive kliendid piirduvadki sellepärast Venemaa, SRÜ ja Balti riikidega. Tehasel on aga võimsust kuni 3000 rattapaari remontimiseks aastas. Töötajate keskmine kuutasu oli eelmisel aastal 260 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing