Osa riiklikult kokkuostetud põllumajandussaaduste ladustamiskuludest peab kandma riik

Liis Kängsepp 13. juuli 2004, 14:17

Raha lõssipulbri, või ja teravilja sekkumiskokkuostuks ning ladustamiseks tuleb peamiselt Euroopa Liidult, osa ladustamiskuludest tuleb katta ka Eesti riigil.

?Kokkuostu eest maksab Euroopa Liit, ladustamise eest Euroopa Komisjon,? teatas Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) peadirektori asetäitja Katrin Noorkõiv. ?Ladustamisele kõik riigid maksavad reeglina ise peale.?

Noorkõivu sõnul kujundab Euroopa Komisjon kõigi liikmesriikide ladude põhjal, kus kokkuostetud lõssipulbrit, võid ja teravilja hoitakse, oma arvutused ning määrab taseme, kui palju ta ladustamiskuludest katab. Ülejäänu peab tasuma liikmesriik ise.

Noorkõivu sõnul ei maksa karta, et Euroopa Komisjoni valitud ladudest võiks vili lihtsalt kaduma minna. Kuigi kunagi ei saa kindlalt öelda, et kõik asjad lähevad nii, nagu peab, lisas ta samas. ?Aga ma arvan, et meil pole neid ladusid praegusel hetkel üldse vaja,? ütles Noorkõiv. ?Põllumajandusministeerium on prognoosinud, et sellel aastal ? arvestades suhteliselt kehva ilma ? polegi väga, mida müüa.?

Ladustamisteenuse eest makstakse vaid siis, kui PRIA on lõssipulbrit, võid või teravilja kokku ostnud. Laod, millega PRIA on lepingu sõlminud, peavad siiski ladustamiseks pidevalt valmis olema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing