PM: eurokatsetused selgitavad Bella-paatide keelamise

13. juuli 2004, 09:03

Bella-paadiga kaduma jäänud viie inimese saatus paneb ametnikke ohtlikke paate üle vaatama, et nendega euronormidele mittevastavuse korral mereleminek keelata.

Veeteede ameti väike- ja siseveelaevade osakonna juhataja Hans Nukki lubas, et juba ülejärgmisel nädalal katsetavad ametnikud nii Bella tüüpi paadi kui tolle noorema venna Bella-Fjord vastavust euronõuetele, kirjutab Postimees.

Juhul kui paadid ei vasta nõuetele, annab veeteede amet avalikult teada nende veesõidukite üldisest merekeelust, ja edaspidi võib neid kasutada vaid väikestel siseveekogudel.

Kuna veeteede ametil puudub elektrooniline väikelaevaregister, pole teada, kui palju Bellasid arvel on. Väikelaevaregistri büroo juhataja kt Rein Promet ütles, et Postimehe pakutud paar tuhat on Bellade kohta ilmselt siiski liiga suur arv, kuid ei osanud ka muud arvu nimetada.

Veeteede ametit ajendas tegutsema viimase seitsme aasta ilmselt suurima hukkunute arvuga meretragöödia Malusi saarte juures, kus Juminda poolsaarelt Tsitrest Bella-paadiga sõitu alustanud viieliikmeline seltskond kadunuks jäi.

Bella-paate litsentsi järgi Eestis Paldiskis valmistava Bell-Boats OÜ juht Sulev Paakspuu ei oska arvata, palju on ohtlik nimekaim ostjaid Bella-paatide juurest eemale tõrjunud.

Paakspuu, kes korraldab ka Pirita jõel paadilaenutust, ütles, et ei soovita ka vaenlasel Bellaga sõitma minna. «Pesuvanniga ei lähe ju laineid trotsima.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing