Sakala: kortermaja ehitus Viljandis on seiskunud

13. juuli 2004, 09:12

Viljandisse kavandatud korterelamu ehitus on pärast vundamendi valamist katkenud, sest hoonest pole veel ühtegi korterit müüdud.

Väike tänav 16 planeeritud elamus kortereid müüva Markee Kinnisvara juhatuse liikme Eerik Järve sõnul pole Viljandi turg sellisteks projektideks veel küps ning hinnad on liiga kõrged, kirjutab Sakala.

Seda, millal ehitus jätkuda võiks, ei osanud Järv öelda. «Samuti ei oska ma prognoosida, millal on oodata korterelamu valmimist. Praegu on kõik see veel tume maa,» lausus ta.

«Korterite hindu ei saa madalamaks lasta, sest sellisel juhul oleks vaja projekt ümber teha ning kasutada teistsuguseid ehitusmaterjale,» nentis Järv. Hinnaalanduse korral oleks tarvis loobuda ka näiteks hoonele planeeritud klaasseintest.

«Seni pole veel ühtegi korterit müüdud, kuid huvilisi on ja läbirääkimised käivad,» ütles Järv. Ta lubas, et kohe, kui enamik korteritest on müüdud, krundil ehitustegevus jätkub. «Kõik on läbi vaieldud ja ehituseks on luba olemas. Praegu seisab projekt ainult raha taga.»

Eerik Järv tõdes, et Viljandis ei leidu niisuguseid firmasid, kes hakkaksid ehitama enne, kui nende pakutavale hoonele ka ostjad on.

Kõnealune elamu peaks tulema kolmekorruseline ning seal peaks olema viisteist korterit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing