Saksa-Prantsuse ühisrinne Eesti vastu

Tõnis Arnover 14. juuli 2004, 00:00

Sellisel seisukohal olid Saksamaa rahandusminister Hans Eichel ja Prantsusmaa rahandusminister Nicolas Sarkozy pärast kohtumist Poola rahandusministri Andrzej Raczkoga.

?Nullmaksumäär on vastuvõetamatu ega vii solidaarsusele,? ütles Eichel Bloombergi teatel ajakirjanikele. Saksamaa rahandusministri sõnade kohaselt saab konkurents Euroopa Liidus olla terve ainult siis, kui sellele on kehtestatud mõistlikud raamid.

Mais ELi liikmeks saanud kümnest riigist kaheksas on ettevõtte tulumaks keskmiselt 19%. Saksamaal on see poole suurem ja Prantsusmaal 34%. Eesti, mis tahab üksikisiku tulumaksu alandada aastaks 2007 26 protsendilt 20-le, ei maksusta firmade reinvesteeritud tulu üldse. Poola, Ungari ja Slovakkia on samuti investeeringute meelitamiseks makse alandanud.

?Meil ei ole midagi konkurentsi vastu,? ütles Hans Eichel. ?Kuid pikemas perspektiivis suudame luua tõhusama maksusüsteemi ja luua meie firmadele parema positsiooni üksnes juhul, kui meil on olemas ühine maksustamisalus.?

Eichel ja Sarkozy saatsid juba mais Euroopa Komisjonile ühise kirja, kus nad ütlesid, et minimaalse maksumäära kehtestamine looks konkurentsiks võrdsed tingimused. Sarkozy väitel pole riikidel, kes kärbivad eelarves maksutulusid, õigust nõuda tõukefondidest suuremat abi.

Eesti majandusministeeriumi majandusanalüüsi osakonna juhataja Andrus Saalik ütles Bloombergile: ?Saksamaa ja Prantsusmaa loogika ei pea paika, kui nad väidavad, et meie kogume vähem makse ja soovime ELilt raha oma investeeringuteks. Nende kõrgetes maksudes ei ole süüdi mitte investeeringud, vaid nende liiga suured sotsiaalkulud.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing