Tartu keemiafirma kolimine Jõgevamaale viibib

Väinu Rozental 14. juuli 2004, 00:00

Kolm aastat tagasi tollase Tartu tarbekeemiafirma ASi Tartu Flora väikeaktsionäridelt ettevõtte jõuga üle võtnud seltskond kinnitas mullu kevadel, et alustavad tootmist renoveeritud tootmishoones Tabiveres selle aasta esimesel poolel. Tootmise üleviimise kuludeks arvestasid omanikud 35 miljonit krooni. Tänaseks on uues tehases ehk Tartu mööblitootja Tarmeko endises saetööstuskompleksis jõutud teha vaid mõningaid lammutus- ning ehitustöid.

Flora õigusjärglase, maksuvõlgades sipleva Mayeri Industriesi ühe omaniku ja juhatuse liikme Imre Freibergi sõnul pole nad tootmise ületoomise täpset kuupäeva paika pannud. ?Meie lähiaja samm on rajada gaasitrass, gaasikatlamaja ning alustada hoonetes sisetöödega,? rääkis Freiberg ja lisas, et plaan on kõigega ühele poole saada enne külmade tulekut.

?Kolimine on tegelikult väga keeruline ettevõtmine ning tahame teha seda põhjalikult, haavamata meie tänast tarnekindlust,? seletas Freiberg. ?Pealegi pole meil väga kiiret, sest Tartusse maha jääva kinnistu suhtes puudub kindel plaan.? Mayeri Industriesile kuuluv krunt Tartus Näituse tänaval on olnud passiivses müügis üle poole aasta.

Mayeri Industriesi juhatuse liikme Peeter Laursoni sõnul on ehituslubade ja tootmiseks olulise gaasitrassi kooskõlastamine võtnud planeeritust rohkem aega. ?Asi seisab naaberfirmade taga,? rääkis Laurson. ?Veidi toppasime investeeringuga ka seetõttu, et vaadata, kuidas Euroopa Liitu minek turuolukorda muudab.?

Laursoni kinnitusel muretsevad nad Tabiverre uued, tunduvalt tootlikumad segamissõlmed. ?Pakkeliinid on meil juba praegu võimsad, need viime Tabiverre üle,? lisas Laurson. Praeguses Tartu tootmisüksuses töötab 65 inimest, Tabivere uues tehases saab tööd umbes sama arv inimesi.

Mayeri Industriesi Tabivere naaberfirmade OÜ Poma Sawmill ja OÜ Baltic Connexions tegevjuhid avaldasid imestust, miks neli kuud vaikelus olnud Mayeri Industriesil läks eelmise nädala reedel ehitusloa taotlemisega äkki kiireks ning neilt paluti korduvalt ja ruttu kooskõlastust gaasitrassi rajamiseks.

Höövlifirma Poma Sawmill tegevjuhi Toomas Jänese sõnul pole ta vastu, et Mayeri Industriesi rajatav gaasitrass kulgeb piki nende territooriumi äärt, kuid asju tuleb ajada vastavalt seadusele. ?Kui midagi tahetakse kiiresti saada, siis ei tohi järele anda, vaid asi tuleb selgeks teha,? põhjendas Jänes, miks ta palutud kooskõlastust pole veel andnud. ?Juristiga konsulteerides selgus, et paljast kooskõlastusest ei piisa ja vaja on sõlmida lausa notariaalne leping.?

miljonites kroonides

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing