EPL: Tudengite laenukoorem kasvab

15. juuli 2004, 08:53

Õppelaenusumma võib sellel aastal 500 krooni võrra tõusta ja turule võib tulla ka uusi laenupakkujaid.

Rahandusministeerium korraldab sellel aastal õppelaenu pakkujatele konkursi. Kui püsivalt on õppelaenuteenusega turul olnud Ühispank ja Hansapank, siis sellel aastal võivad ka teised pangad laenu pakkuma hakata. Sampo ja Nordea on õppelaenuga varem tegelenud, kuid teenusest loobunud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Vaatame konkursinõuded uuesti üle, praegu on veel vara öelda. Majasisesel arutusel teema igatahes on,? märkis Sampo panga krediiditoodete osakonna juhataja Arvi Lipp.

Laenu võib pakkuma hakata ka Nordea pank. ?Kui tingimused, mille alusel õppelaenu väljastatakse, on sobivad, oleksime valmis pakkumise tegema,? ütles krediidijuht Ivar Kallast.

Sel aastal võib õppelaenu summa tõusta 500 krooni võrra. Rahandusministeerium esitab valitsusele ettepaneku, mille kohaselt õppelaenu summa maksimaalmäär võiks järgmisel õppeaastal olla 17 500 krooni.

Õppelaenu määra mõningast tõstmist toetab ka Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL).

?Laenu ei tohi liiga kiiresti suureks ajada,? ütles EÜLi sotsiaalpoliitika ekspert Triin Terasmaa. ?Õppetoetuste arvel ei saa õppelaenu suurendada, me ei taha, et need kaks asja oleksid sõltuvuses.?

Tema sõnul on ülelaenajate probleem täiesti olemas ning noorte suhtumist laenude võtmisse peaks muutma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing