Lääne-Virumaal saab EAS-i stardiraha vaid üks ettevõte

15. juuli 2004, 09:19

Ettevõtluse arendamise sihtasutus rahuldas vaid ühe Lääne-Virumaa firma taotluse alustavate ettevõtjate stardiraha saamiseks.

Ainsana üheksast taotlejast sai Lääne-Virumaal stardiabi Rakveres asuv OÜ Linnuse Autokeskus, vahendas Postimees Online ajalehte Virumaa Teataja. Toetuse maksimumsumma 160 000 krooni küsinud ja ka saanud autokeskusel kulub see liisingu sissemakseks.

Liisinguga soetab Lääne-Virumaal Nissanit ja Ivecot esindav firma autorobot - kerevenituspingi, tõstuki ja värvimiskambrisse infrapunakuivati, mille koguväärtus on 340 000 krooni ringis.

«See on ime, et me selle toetuse saime,» rõõmustas Linnuse autokeskuse juhataja Sirli Kiis. Ta rääkis, et tehnikat, mille jaoks ettevõte EAS-ilt raha küsis, olnuks vaja niikuinii, aga saadud toetus lubab autode hoolduse taset kiiremini tõsta.

Uued masinad loodab Linnuse autokeskus kätte saada augustis.

Veebruaris tegevust alustanud Linnuse autokeskusel oli see esimene projekt kirjutada, rohkem pole nad ühtki toetust taotlenud. Abiks olid internetist leitud materjalid ja oma vana äriplaan, sõnas Kiis.

EAS-i nõustamistoetust saavad Lääne-Virumaal Toila Sanatoorium ja OÜ Kunrex. Ettevõtluse infrastruktuuri arendamise toetuse saamiseks esitas taotluse kolm Lääne-Viru ettevõtet, millest ühtki ei rahuldatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing