Pannkoogikohvikust Crepp õhkub prantsuspärast maitset ja stiili

Heidi Vihma 16. juuli 2004, 00:00

Prantsusepäraseks on nad ise ennast nimetanud, ju päris-prantsuse kohvik oleks liiast. Siiski, prantsuse muusika ja konnakoivad on täiesti olemas, krepid (või cr?pes - kuidas neid kirjutama peaks?), sibulasupp, galetid ja quich?id samuti. Suurematest söökidest polnud muud kui salatid, neist osa soojad, osa külmad. Menüü järgi külmal ja soojal vahet teha ei saanud, seda polnud juurde märgitud. Uskusin kelneri soovitust ja tellisin sooja marineeritud kana salati. Lauale toodi väiksema prae suurune toekas eine, ainult mitte see, mis menüüs kirjas. Menüü lubas kanale lisaks tomatit, kurki, sibulat, paprikat ja jääsalatit, aga taldrikul valitses praetud kartul. Nii et kergest salatist oli saanud tugev praekartuliroog ? väga maitsev, muuseas. Teiste salatitega polnud viitsimist katsetada, et mis nad tegelikult on. Soojad olla veel maksa-peekoni ja seafilee salat, mis lihale lisaks pakutakse, jääb järgmise korra üllatuseks.

Värskete maasikate ja jäätisega pannkoogist ehk krepist on raske keelduda, isegi pärast tugevat kartulirooga. ?Kuule, seda me sööme kaks päeva, ? kuulsin naaberlaua prouade kommentaari, kui nemad oma krepid kätte said. Tõepoolest, selles kohvikus toiduga ei koonerdata, suured olid nii salatid, pannkoogid kui jäätised. Isegi suppi oli kaks korda rohkem kui tavaliselt raatsitakse portsjoniks nimetada.

Nagu Tartule sobibki, olid ettekandjad väga noored. Eriti meeldis ühe verinoore kelneri püüdlikkus: ääreni täis kohvitass pandi lauale aeglaselt-aeglaselt, natuke kohmakaltki, aga midagi maha ei loksunud, salvrätti ei unustatud, kõik äsjaõpitud kelneritarkused olid meeles. Võib-olla olingi tema esimene klient, aga kõik tuli väga hästi välja.

Kuid prantsusepärases kohvikus peaks värsket saia laual ohtramalt olema, praegu poetati nii salati kui supi juurde paar pisikest kuklikest, ilu ja lopsakust ei kusagil. Prantsusmaal ei tihkaks keegi värsket saia ilma võita lauale anda ja salvrättidega nad kah ei koonerdaks ? siinsed on küll kõige õhemad mis leida on suudetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:25
Otsi:

Ava täpsem otsing