EPL: Ärimees Tiit Veeber toodab küpsetatud juustu

16. juuli 2004, 09:07

Tartu soojaärimehe Tiit Veeberi osalusega Kavastu meierei valmistab kuus Eesti ja Soome turule 2?2,5 tonni küpsetatud juustu.

Kavastu meiereis osalust omav Veeber märkis, et küpsetatud juustu tootmist alustati alles läinud aasta teisel poolel. ?Tegu on üsna värske ettevõtmisega,? tunnistas Veeber Eesti Päevalehele.

Tema sõnul leidsid Kavastu meierei endised soomlastest kaasettevõtjad eelmisel aastal võimaluse ja seadmed, et alustada Eestis küpsetatud juustu tootmist, millega näiteks Soomes üsna agaralt tegeletakse. Ärimehe teada on Kavastu hetkel ainus küpsetatud juustu tootja Eestis.

?Küpsetatud juustu tarbijaskond on üsna lai,? tõdes Veeber. Tema sõnul võib ettevõtte toodangut osta näiteks Stockmanni kaubamajast, samuti pakutakse Kavastu juustu Tallinki laevadel. ?Oleme viinud mõne väiksema partii ka Soome. Seal on hinnaskaala suhteliselt kõrge, kuid toodang sai hea vastukaja.?

Kuigi Soome turule saadetavaid koguseid on Veeberi sõnul kavas suurendada, suunatakse toote turustamisel põhitähelepanu siiski koduturule.

?Küpsetatud juustu tootmine on spetsiifiline käsitöö,? ütles Veeber.

Küpsetatud juustu sobib tarbida nii moosiga, lihatoitude juurde kui ka õlle kõrvale. Valmides meenutab juust kilost pannkooki ning selle hind jääb samasse hinnaklassi tavajuustuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing