PM: Hoolimata vihmast meelitavad välikohvikud rohkelt turiste

16. juuli 2004, 09:12

Hoolimata vihmasest ja külmast suvest ning kõrgetest hindadest elavad Tallinna välikohvikud hästi, sest turistide arv on märgatavalt kasvanud.

Suurem osa Tallinna vanalinna tänavakohvikuist on rahvast täis kellaajast ja ilmast sõltumata. Kohvikute-restoranide juhid põhjendavad seda turistide arvu kasvuga, kirjutab Postimees.

Eelkõige on see mõjutatud Euroopa Liidu ja NATOga liitumisest, mis Eesti välismaalaste silmis turvalisemaks ja usaldusväärsemaks muudab, hindavad kohvikupidajad. Sel kuul külastavad Tallinna sadamat ka paljud suured kruiisilaevad.

«Ehkki eelmisel aastal olid juulis ilmad paremad, on sel aastal tööd rohkem,» avaldas Viru tänaval asuva Kolumbus Krisostomuse pubi perenaine-teenindusjuht Kairi-Kaia Truusa rahulolu. Pubi populaarsemaks muutumise põhjuseks peab ta ühest küljest toitude ja teeninduse kvaliteedi tõusu, teiselt poolt aga turistide arvu suurenemist.

Truusa sõnul annab selgelt tunda ka see, et Tallinna sadamas peatub üha rohkem kruiisilaevu. Ka Arizona Salooni juhataja Kristel Loosi sõnul jagub nende terrassile kogu aeg rahvast.

Samal ajal Arizona Salooni väliterrassil istunud Thomas Karlsson ja Jimmy Zhang Soomest teatasid Postimehele, et on rahul nii ilma kui hindadega. Ilm on nende meelest kena ja sarnane sellega, mis Soomes.

Linna kalleimad välikohvikud asuvad Raekoja platsil. Siiski on seal külastajaid isegi rohkem kui Viru tänaval.

Tristani Isolde kohvimeistri Marko Ausma hinnangul peletab halb ilm pigem kohalikku rahvast, keda näeb sel suvel terrassidel istumas märgatavalt vähem kui turiste.

«Ega me siia ilma pärast tulnud. Muidugi on tore, kui päike paistab, aga kui me ilusa ilma pärast reisiksime, läheksime Itaaliasse või Kreekasse,» põhjendas Tallinna tulemist norralanna Klara Torkelsen.

Torkelseni sõnul pole ka Raekoja platsi kõrged hinnad probleemiks, sest hinnatase on Norra omast mitu korda madalam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing