Fondihaldurid jäid esimese poolaasta tootlikkusega rahule

Gea Velthut-Sokka 19. juuli 2004, 00:00

?Väga hästi läks,? ütles Hansapanga fondijuht Alvar Roosimaa. Hiljuti suured muudatused läbi teinud Ida-Euroopa Aktsiafondi tema sõnul küll poolaasta tulemuste valguses vaadata ei saa, kuid viimased kuud on läinud väga hästi.

?Arvan, et oleme suurepärase portfelli kokku pannud,? kinnitas ta.

Roosimaa on rahul ka Balti Kasvufondiga, mis just oma stabiilsusega investoreid peibutab.

?Aga Venemaa? Noh, see on juba kord selline volatiivne turg. Esimese kvartalis läks väga palju üles, teises tuli jälle kolinal alla. Viimane aasta on olnud aga väga agressiivne ja aktsiatest on õhku välja lastud, kuigi ei saa öelda, et õigustatult,? rääkis Roosimaa.

Ühispanga Kasvufondi osaku puhasväärtus kasvas esimesel poolaastal 14,23 protsenti, mis jääb paari protsendiga mullu sama perioodi tootlikkusele alla.

?Arvestades asjaolusid, nagu turbulents Venemaal, oleme sellega väga-väga rahul,? kinnitas Ühispanga Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing. ?See küündib peaaegu meie pikaajalise aastatootluse ootuseni ? oleme läbi aegade arvanud, et arenevatel Kesk- ja Ida-Euroopa aktsiaturgudel on normaalne aastane tuluootus vahemikus 15?20% ? taas oleme saavutanud ootuspärase aastatootluse juba poole aastaga.?

Kunsingu sõnul on Vene turg aprilli algusest langenud neljandiku võrra, ka muud turud on pigem kergelt langevas trendis olnud, kuid fondi on selle aja jooksul raha pigem juurde tulnud, kui välja läinud. ?Mis näitab inimeste teadlikkuse kasvu fondiinvesteeringute kui suurepärase alternatiivse rahapaigutuse suhtes,? lisas ta.

Poolaasta tulemusi peab heaks ka Sampo Baltic Asset Managemendi fondijuht Alo Kullamaa. ?Konkurentidest on tootlus kõrgem ja samas riske pole rohkem võetud,? nentis ta.

Sampo Kasvufond teenis esimese kahe kvartaliga 28,76 protsenti tootlikkust, mis ületas Kullamaa sõnul oluliselt ka fondi võrdlusindeksit, mille tootlus oli 21,1 protsenti.

?Mingiks suureks üllatuseks ma seda küll ei pea, sest oleme koos analüütik Aari Staldega ettevõtete analüüsi ning turgude jälgimisega kõvasti vaeva näinud,? märkis Kullamaa.

Trigon Capitali direktori Kristel Kivinurm-Priisalmi sõnul oli Trigon Kesk- ja Ida-Euroopa Fondi ja Balti Aktsiafondi kuue kuu tootlus ootuspärane.

?Oleme juba viimased üheksa kuud soovitanud investoritel võtta kasum Balti turgudelt välja ning investeerida varad Poolasse, Ungarisse, Horvaatiasse ja Bulgaariasse ehk müüa maha Balti fondid ja osta Kesk- ja Ida-Euroopa suunalisi fonde,? ütles ta.

Kullamaa hinnangul ootab teisel poolaastal ees tõenäoliselt mõnevõrra keerulisem olukord. Samas on nn uue Euroopa aktsiaturgudele äärmiselt positiivne uute ettevõtete börsile jõudmine, mida nii Baltimaades kui ka Kesk-Euroopas on edukalt tehtud. ?Meie arvates on turgudelt leida mitmeid soodsaid investeerimisvõimalusi,? kinnitas Kullamaa.

Trigon Capital soovitab suurema osa oma portfellist investeerida Trigon Kesk- ja Ida-Euroopa Fondi ja juunis tegutsemist alustanud Teise Laine Fondi. ?Need, kes soovivad võtta keskmist riskitaset, võiksid raha paigutada 80:20 suhtega KIE ja Teise Laine Fondi vahel,? soovitas Kivinurm-Priisalm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing