19. juuli 2004 kell 6:55

PM: Vargad eelistavad luksusautodele 10?15aastaseid masinaid

Eesti autovaraste peamiseks tuluallikaks on jäänud 10-15 aastat vanade masinate varastamine ja omanikele tagasi müümine.

Varastatud autodest küllastunud idaturg ning autovaruosade odavus kärbib Eesti autovaraste tööpõldu, kirjutab Postimees.

Eesti autoomanikud võivad magada varasemast rahulikumat und, sest võrreldes eelmiste aastatega on risk oma varast ilma jääda tuntavalt vähenenud. Seda näitab nii kriminaalpolitsei analüüs kui statistika, mille järgi näppasid vargad tänavu esimesel poolaastal ligi 400 autot vähem kui mullu sama ajaga.

Pea täielikult on vaibunud autovaraste huvi uhiuute luksuslike liisinguautode vastu. Kui varem varastati Tallinnast pea iga nädal üks-kaks uhiuut Audi, Volkswageni, BMW, Mercedese ja Toyota luksautot või maasturit, siis eelmise aasta lõpus saabus ootamatult vaikus. Mullu sügisest praeguseni on selliseid vargusi toimunud vähem kui kümme.

Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegevuse talituse ülemkomissari Ahti Truupõllu selgitusel on massiline luksautode varastamine vaibunud seetõttu, et nende järele ei ole Venemaal ja Valgevenes enam erilist nõudlust.

Nii ongi varaste peamiseks tuluallikaks jäänud auto tagasimüük. Selle peamised ohvrid on 10-15 aastat vanad ning Eesti tänavapildis kõige populaarsemad automargid Audi, Volkswagen, BMW ja Mercedes.

Hetkel kuum