Advokaat Maaroosi kinnistud läksid kordusenampakkumisele

21. juuli 2004, 14:28

Kohtutäitur pani teistkordsele enampakkumisele klientide raha keerutanud advokaadi Ilmo Maaroosi kinnistud alghinnaga 1,6 ja 0,5 miljonit krooni.

?Mis on huviline, huvilisi on palju,? kommenteeris Pärnumaa kohtutäitur Rocki Albert. Esimene emanpakkumine nurjus seetõttu, et vaatamata huviliste telefonikõnedele kohtutäituri büroosse ühtki ostupakkumist ei laekunud.

Kinnistu Kalda 1 koosneb 4097 m² elamumaast Sauga vallas Tammiste külas, seal asub pooleliolev elamu. Kinnistusraamatusse on kantud käsutamise keelumärge osaühingu Vironia Invest kasuks, mis kustutatakse. Kinnistu on koormatud hüpoteegiga Hansapanga kasuks summas 2,6 miljonit krooni. Teisele järjekohale on kantud 2,5 miljoni kroonine hüpoteek ehitusfirma FKSM kasuks. Hüpoteegid Hansapanga ja FKSMi kasuks kustutatakse peale vara müümist enampakkumisel.

Teiseks müüki minevaks kinnistuks on 600 m² väikeelamumaa Pärnus, Ülase tn 7, millel asub elumaja. Kinnistusraamatusse on kantud käsutamise keelumärge osaühingu Vironia Invest ja keskkriminaalpolitsei arest. Maja koormavad ka 800 tuhande ja 51 tuhande kroonised hüpoteegid Optiva ja Nordea panga kasuks. Müügi õnnestumise puhul arestid ja hüpoteek Nordea panga kasuks kustutatakse. Kuna Sampo pank pole Optiva panga nõuet sundtäitmisele veel pööranud, läheb 18protsendise aastaintressiga laenu tagasimakse kohustus maja uuele omanikule üle.

Kohtutäitur Rocki Albert ütles, et loodab augusti lõpus toimuvatel enampakkumistel müüa kinnistud hinnaga, mis kataks kõik Hansapanga, FKSMi ja Nordea panga nõuded Ilmo Maaroosi vastu. Kui kinnistud müüakse alghinnaga, jäävad osad võlausaldajad oma rahast ilma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing