Keskkonnainspektsioon algatas malmisulataja kriminaalasja

21. juuli 2004, 15:59

OÜ Artaro sulatas malmi tuulevaikse ilmaga, mistõttu alustas keskkonnainspektsioon süüdlaste väljaselgitamiseks kriminaalasja.

Inspektsioon teatas, et tuulevaikse ilmaga malmi sulatades rikkus OÜ Artaro talle antud saasteloa eritingimusi ja häiris Tallinnas Mustamäe teel elavaid inimesi.

Saasteloa eritingimuste kohaselt on OÜ Artarol malmivalu lubatud vaid saasteainete hajumiseks soodsate meteoroloogiliste tingimuste korral, see tähendab ida-, kagu- ja lõunatuultega. Tuulevaikse ilmaga on valutööde tegemine keelatud. Eritingimuste seadmisel peeti silmas tsehhi asukohta lähedalasuvate elumajade suhtes.

Selle aasta 21. juunil alustas ettevõte malmivalu tuulevaikse ilmaga, mistõttu tootmisprotsessiga kaasnev ebameeldiv lõhn kandus läheduses paiknevate majade elanikeni. Lõhn oli sedavõrd tugev ning häiriv, et elanike nõudmisel mõne tunni pärast malmivalu lõpetati.

Keskkonnainspektsiooni Harjumaa osakond kontrollis olukorda kohapeal ning edastas pärast esmaste uurimistoimingute läbiviimist kriminaalasja materjalid edasiseks menetlemiseks Põhja ringkonnaprokuratuurile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing