EPL: Jürvetson ootab telekomi matust

22. juuli 2004, 08:56

Sel nädalal on Eestis maailma kuulsaim eestlane, multimiljonär Steve Jürvetson, kes vaatab üle oma Eestiga seotud investeeringuid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Steve Jürvetson ei oska öelda, kummal on suurem potentsiaal ? Geenivaramul või Skype?il. Need projektid on täiesti erinevad. Skype muudab maailma ja kujuneb kindlasti multimiljardiliseks projektiks, ütleb Jürvetson.

?Telekomifirmad kõigepealt ignoreerivad seda, siis ründavad ja siis Skype võidab,? ennustab Jürvetson. ?See teeb triljonidollarilise telekomitööstuse väärtuse sisuliselt nullilähedaseks. Kümme aastat tagasi maksid inimesed viis dollarit, et saaks kasutada Hotmaili e-posti teenuseid, täna on jutud tasulisest e-postist absurdsed. Tasuta telefon kodus ja kontoris ? see on ju täiesti vastupandamatu.?

Jürvetson ütles, et enamik ettevõtmisi maailmas ebaõnnestub, kuid mitte Geenivaramu. Meditsiinitööstus ihkab teada, millised on inimeste eelsoodumused haigestuda ning kuidas haigusi tõhusamalt ravida.

Tema sõnul vaevavad Geenivaramut juhtimisraskused. Sellisel ettevõtmisel ei piisa arenguks vaid investorite rahasüstidest, paralleelselt tuleb end siduda ka farmaatsiatööstusega. ?See protsess käib,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing