PM: endine postijuht silmitsi laristamissüüdustustega

22. juuli 2004, 08:56

Eesti Posti üle-eelmine juht Tarmo-Jaan Tõeleid jagas lisaks suurtele preemiatele ametisoleku viimastel kuudel kümnetele töötajatele soodustusi.

Firma praegune juht Peeter Raudsepp ja majandusminister Meelis Atonen peavad neid valeks, kirjutab Postimees.

Näiteks andis Tõeleid 2002. aasta augustis välja korralduse, kus määras hulgale töötajatele võimaluse käia firma kulul aastas kuni 10 000 krooni eest ennast koolitamas. Mõnevõrra varem avanes tema käskkirja alusel töötajatel aga võimalus käia riigifirma kulul sanatooriumides tervist kosutamas ja saada seaduses ettenähtust suuremat lahkumishüvitist.

Eesti Posti juhatuse esimehe Peeter Raudsepa sõnul on selliseid ülisoodsaid töölepinguid sõlmitud vähemalt 44 firma juhtivtöötajaga. Raudsepp nimetas neid lepinguid eksklusiivseteks, kuid ebamõistlikeks, mis firmale kasu asemel pigem kahju võivad tuua.

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministri Meelis Atoneni sõnul on sellised lepingutingimused Eesti Postile selgelt kahjulikud.

2002. aasta sügisel juhatuse esimehe kohalt lahkunud Tõeleid töötab siiani firmas nõukogu nõunikuna.

Tõeleid ise soodustustes midagi imelikku ei näinud. Oma tegude õigustamiseks tõi Tõeleid ka tõsiasja, et firma palgakulude ja tulude suhe oli tema juhtimise ajal praegusest parem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing