Põllumajanduskoda aitab luua kuni 50 uut ettevõtet

22. juuli 2004, 13:06

Sügisel käivitab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda projekti, mille sihiks on koostöös Shotimaa Põllumajanduskolledzhiga mitmekesistada maaettevõtlust.

Projekti tulemusena sünniks Eesti erinevates piirkondades kokku kuni 50 uut ettevõtet. Koolitusprogrammi 'Miks ja kuidas saada edukaks ettevõtjaks' eesmärgiks on laiendada ennekõike maaelanikest väikeettevõtjate kui talunike teadmisi, kes on huvitatud senise tegevuse kõrval uue alustamisest.

Tulutoova väikeettevõtluse osakaal maapiirkondades on madal. Paljud traditsioonilistel tegevusalade tegutsevad talunikud ja väikeettevõtjad on raskustes enda ära majandamisega. Lisaks uute ettevõtete tekkimisele loodab EPKK, et tegutsevad ettevõtted leiavad uusi tegevusharusid, nõrgad saavad jalule ja maale tekkib juurde töökohti.

Augustis kavandatakse komplekteerida kaks 25-liikmelist gruppi, kuhu osalejad valitakse testide abil. Aasta kestva koolituskursuse lõppedes peab igal osalejal valmima äriplaan maaettevõtluse mitmekesistamise kohta ning projekti käivitamiseks vajalik rahaabi taotlus.

Projekti kaasatakse iga viie koolitatava kohta üks kohalik koolitaja, kes tegutseb ettevõtjate tugiisikuna koolituse ajal ja nõustab koolitustsüklite vahel. Kuni kümme koolitajat on EPKKl kavas konkursiga leida juba juulis. Koolitajatekandidaatid peavad olema kompetentsed ärijuhtimises ja väikeettevõtluses, kaasa arvatud isiklik kogemus ettevõttega nullist alustamisest, omama oma piirkonnas autoriteeti ja olema head suhtlejad.

Koolitusprojekti on ette valmistanud Shotimaa Põllumajanduskolledzhi maamajanduse mitmekeskesistamise spetsialistid, kes on edukalt sarnaseid koolitusi läbi viinud nii omal maal kui mujalgi.

Projekti rahastavad Maaelu Edendamise Sihtasutus ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Osa koolitusega seonduvaid kulutusi jääb ka koolitatavate endi kanda. Oma raha kulutamine teadmiste hankimiseks paneb õppijad ettevõtmisesse tõsiselt suhtuma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing