Dow võitleb 10 000 punktiga

Alvar Jõgeva 23. juuli 2004, 00:00

USA börsid alustasid päeva negatiivselt, päeva alguses kukkus Dow? tööstuskeskmine läbi 10 000 punkti, mis on esimene kord viimase kahe kuu jooksul.

S&P 500 indeksisse kuuluvate firmade kasumite kasv on aeglustunud. Esimeses kvartalis kasvas 500 suurettevõtte kasum 27,5 protsenti, kuid teises kvartalis on kasv aeglustunud 23,2 protsendini.

Töötu abiraha saajate hulk vähenes eelmisel nädalal 11 000 võrra, langedes 339 000-le. Analüütikud olid oodanud, et tööpuudus väheneb märksa vähem, seega oli tegemist hea uudisega.

Nasdaqi koondindeksit rõhus internetioksjonite korraldaja eBay, kes avaldas kolmapäeva hilisõhtul oma tulemused. Majandustulemused olid head, kuid prognoosid jäid analüütikute ootustele alla, mis sai määravaks. Kella poole kuueks olid eBay aktsia hind langenud üle 3 protsenti.

Oma majandustulemused avaldanud raskemasinate tootja Caterpillar avaldas survet Dow? indeksile. Firma majandustulemused jäid kõvasti alla analüütikute ootustele. Caterpillar raporteeris 1,55dollarilisest kasumist aktsia kohta, samas analüütikud ootasid 1,74 dollari teenimist aktsia kohta. Kella poole kuueks oli aktsia hind langenud ligi 6 protsenti.

LHV maakleritegevuse juht Kristjan Lepik ütles, et olukord turul on väga negatiivne ja ostjad on ettevaatlikud. ?Tihtipeale on just sellistes ebakindlates olukordades turg pöördunud, aga põrge võib tulla ka veidi madalamalt tasemelt kui praegu,? lisas Lepik.

Kella poole kuueks oli Nasdaq langenud 0,2 protsenti. Dow? indeks oli langenud 0,4 protsenti, olles 6 punkti ülevalpool maagilisest 10 000 punkti tasemest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing