Tasuta tööriistadega saab installeeritud tarkvarast ülevaate

Alar Pardla 23. juuli 2004, 00:00

BSA Eesti kodulehel soovitatakse kolme erinevat tööriista oma arvutis toimuvast ülevaate saamiseks.

GASP ? link BSA Eesti kodulehel viitas artikli kirjutamise hetkel olematule veebilehele. Avades aga veebilehe aadressil www.attest.com või www.gasp.com, leiab kergesti lingi selle tarkvara allalaadimiseks. Kahjuks ei saa tarkvara kohe alla laadida ? lehel tuleb täita veebivorm ja oodata kuni 48 tundi, enne kui teile saadetakse veebiaadress tarkvara allalaadimiseks.

MSIA ? Microsoft Software Inventory Analyzer. Sellel tarkvaral on ainult üks suur pluss ja üks miinus. Ta on ainus eestikeelne tarkvara, kuid tema abil saab ülevaate ainult Microsofti tarkvarast.

Tally Systems ? pakub online-analüüsi. Kasutaja arvutisse laaditakse internetist 2,7 Mb suurune fail, mis installitakse ajutiselt ning pärast analüüsi kustutatakse.

Keda ülalmainitud tarkvara ei rahulda ja kes otsib omal käel internetist tarkvaraauditi tegemiseks tarkvara, see leiab mitu erinevat. Tööpõhimõte on kõigil sarnane, aga hind ja tulemused erinevad.

Adminpal on tõsine tööriist suuremasse firmasse. Veebihinnakirjas on hinnad 50?2000 arvuti auditeerimiseks. Allalaaditav demoversioon lubab kontrollida kuni viis arvutit, millest piisab kodukasutajale ning ka väiksemale firmale. Tavakasutaja jaoks on Adminpal natuke ebamugav, sest nii programmi käivitamiseks kui ka aruannete vaatamiseks Adminpali veebisaidist tuleb sisestada oma kasutajanimi ja parool.

SAPP (Software Audit Protection Program) ? selle programmi puhul ei olegi tegemist tarkvara auditeerimise tööriistaga, mis uurib teie arvutit, vaid ?raamatupidamisliku? abivahendiga, kuhu saab kirja panna kõik firmale kuuluvad arvutid ja tarkvaralitsentsid.

Belarc Advisor ? autori arvates parim tarkvara kiire ülevaate saamiseks oma arvutist. Belarc Advisor näitab peale installeeritud tarkvara ka detailset informatsiooni arvuti riistvara kohta (protsessor, mälu, kõvakettad, emaplaat jms). Seda testimise tarkvara saavad eraisikud tasuta kasutada. Firmad, õppeasutused ning sõjaväelised organisatsioonid peavad kasutamiseks litsentsi ostma.

Cool Info XP ? sarnaselt Belarc Advisoriga annab kasutajale väga detailset infot arvuti kohta, nii arvuti riist- kui ka tarkvara kohta. Saadaval tasuta testimiseks, jaosvarana levitatava programmi registreerimine maksab natuke alla 400 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing